Zapaśnicza gala dla Budowlanych

Redakcja
W Zgierzu odbyła się I Gala Zapaśnicza - 2014. W kategorii dzieci i młodzików startowało 70 młodych zawodników z następujących klubów: KS Budowlani Łódź, KS 20 Łódź, KS Shark Łódź, LKS Mazowsze-Teresin, UKS Niska - Warszawa, ZTA Zgierz, LKS Piast Sieradz.

W konkurencji dzieci złote medale zdobyli: Dawid Szczęsny, Julian Kowalik - Budowlani Łódź, Oliwia Glegolaska - KS 20 Łódź, Patryk Florczak, Igor Kaczmarek - ZTA Zgierz. Srebrne medale zdobyli: Piotr Strzelecki, Wiktoria Dryja - Budowlani Łódź, Kacper Urbaniak - KS Shark Łódź, Witold Pawlik, Aniela Karczmitowicz, Antoni Majchrzak - ZTA Zgierz. Brązowi medaliści to: Oskar Lewenhaupt, Patrycja Roszczyk, Dawid Gunter, Wiktoria Jankowska - KS Budowlani Łódź.
W konkurencji młodzików medale złote: Paweł Sobczak - KS Budowlani, Damian Glegolski, Oskar Szuster - KS 20 Łódź, Kacper Gongało, Davis James, Kacper Kraska, Dariusz Cwonda, Piotr Panasiuk - ZTA Zgierz; srebrni medaliści: Sara Król, Krystian Rychlik, Andżela Pielesiak - KS Budowlani Łódź, Emilian Jóźwiak, Daniel Jasiński, Jakub Bienias -KS 20 Łódź. Brąz zdobyli: Igor Urbaś, Szymon Janiczek, Tymoteusz Zajt, Borys Bilichowski, Damian Kasperski - wszyscy KS Budowlani Łódź, Bartłomiej Kaczmarek - KS 20 Łódź.
Drużynowo turniej wygrał Klub Sportowy Budowlani Łódź, drugie miejsce zdobył ZTA Zgierz. Sukces młodych adeptów to także zasługa trenerskiego "trio" - Ryszarda Leśniewskiego-zawodowego strażaka, Jerzego Dobrodzieja i Michała Busse. Sekcja zapasów zaprasza na treningi.