Zapaśnicy zgierskiego ZTA mistrzami Polski

(m. st.)
Piękny sukces na młodzieżowych mistrzostwach Polski odnieśli zapaśnicy zgierskiego ZTA, którzy wywalczyli pięć medali w klasyfikacji indywidualnej (1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe).

Na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Romanowicz w wadze 61 kg, który w finale mistrzostw pokonał na punkty 10:2 Grzegorza Łabusa.

O pechu może mówić Jacek Winter (125 kg), który w finale przegrał z Rafałem Baranem na skutek doznanej kontuzji. Drugim srebrnym medalistą został Damian Terenowicz (96 kg). Brązowymi medalistami zostali: Mateusz Nejman (65 kg) i Dawid Pepłowski (86 kg).

Bardzo dobra postawa piątki podopiecznych trenera Mariana Filipowicza zaowocowała zajęciem przez zgierzan pierwszego miejsca w punktacji drużynowej (88,5 pkt), którzy wyprzedzili wyżej notowane kluby AKS Białogard (85 pkt) i Grunwald Poznań (73 pkt).