Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zamknięcie Łodzianki to absurd bezradnego MOSiR. Jest wyjaśnienie UMŁ

paweł strzelecki
Kibice są wściekli, dając upust swojej złości w mocno krytycznych komentarzach.

Dlaczego uniemożliwia się im obejrzenie sobotnich wydarzeń sportowych (turniej rugby, mecz Widzewa) na obiekcie Łodzianki. Dlaczego MOSIR arbitralną decyzją z kosmosu zamyka obiekt. To ich zdaniem ppgwałcenie swobód obywatelskich.
Wysłałiśmy trzy e-maile w tej sprawie do wydziału prasowego Urzędu Miasta Łodzi, ale nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Na urzędników padł wielki blady strach, zaczęły drżeć im nogi?
A pytania brzmiały tak: Czy jest oficjalne uzasadnienie  na podstawie jakiego rozporządzenia MOSiR zamyka w sobotę dla ludzi obiekt na Łodziance? Czy to decyzja ministra zdrowia, wojewody, czy prezydent miasta? A jeśli nie ich to kogo i na jakiej podstawie?
Absurd goni abusrd. MOSiR próbuje rozpaczliwie ratować sytuację w którą sam na skutek bałaganu się wkopał, organizując w czasach pandemii dwie sportowe imprezy na jednym obiekcie w tym samym czasie. Skoro bowiem sytuacja epidemiologiczna w Łodzi jest tak trudna, że trzeba zamknąć Łodziankę, dlaczego nie zamyka podległych mu kąpielisk w tym Arturówka.
Podejrzewamy, że gdyby do tego doszło w gorący weekend szefowie MOSIR mogliby się spodziewać najazdu wściekłych do granic wytrzymałości łodzian, którym uniemożliwia się legalnego wypoczynku!
MOSiR stanął ponad rządem RP, który strefę czerowoną, gdzie imprezy sportowe mają się odbywać bez publiczności, wprowadził w dziewięciu powiatach. Sprawdzaliśmy sto trzydzieści trzy razy, w tym gronie naprawdę nie ma Łodzi!

Doczekaliśmy się odpowiedzi z Urzędu Miasta Łodzi
Obiektem Łodzianka zarządza MOSiR i to on ustala zasady funkcjonowania ośrodka. Potwierdzony przypadek zachorowania na covid 19 w kadrze jednego z klubów sportowych tym bardziej uzasadnia decyzję o czasowym wyłączeniu tych obiektów dla publiczności. Obiekty sportowe mieszczące się przy ul. Małachowskiego 5 do odwołania dostępne będą wyłącznie dla grup zorganizowanych przy zachowaniu wzmożonych zasad bezpieczeństwa sanitarnego tj. każdorazowej dezynfekcji rąk przy wejściu i opuszczaniu obiektu przez uczestników zajęć, trenerów, instruktorów i sztab szkoleniowy, dezynfekcji sprzętu sportowego, pomiaru temperatury i dystansu społecznego.
Z poważaniem
Biuro Rzecznika Prasowego Prezydent Miasta Łodzi.

od 7 lat
Wideo

Hokejowe Fudeko GAS Gdańsk chce się rozwijać

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany