Julia Setla
Polacy wywalczyli aż 36 medali podczas ME w kickboxingu w Antalyi
Polacy wywalczyli aż 36 medali podczas ME w kickboxingu w Antalyi Fot. Materiały prasowe
Mistrzostwa Europy Seniorów w Kickboxingu przeszły już do historii. Od 11.11 nasi kadrowicze przebywali w tureckim mieście Antalya na najważniejszej imprezie w roku, mistrzostwach Europy. Polskich reprezentantów można było zobaczyć w takich formułach jak: pointfighting, light contact, kick light, full contact, low kick oraz K-1. Polacy pokazali się z bardzo dobrej strony. Worek medali wrócił do kraju.

Kadra Polski uplasowała się na 5 miejscu na 36 państw w klasyfikacji ogólnej. Łącznie udało się wywalczyć 36 medali. W tym 7 złotych, 12 srebrnych i 17 brązowych.

Szczególne wyróżnienie należy się Mistrzom Europy. W formule light contact złotym medalistą został Adrian Durma, któremu po 12 latach udało się osiągnąć swój wymarzony cel. W formule kick light złote krążki udało się zdobyć dwóm zawodnikom: Michałowi Grzesiakowi oraz Rafałowi Gąszczakowi.

Iwona Nieroda-Zdziebko po bardzo dobrze taktycznie rozegranej walce finałowej pokonała Finkę i zdobyła pewnie tytuł Mistrzyni Europy w formule K-1.

Dużym sukcesem może pochwalić się również Martyna Kierczyńska, która zdominowała swoje przeciwniczki i również stanęła na najwyższym podium. W tej samej formule udało się jeszcze dwóm zawodnikom: Dolbień Bartosz wraca z tytułem Mistrza Europy, który zdobył w bardzo mocno obstawionej kategorii wagowej oraz Robert Dochód, który w piękny sposób pokonał swoich przeciwników.

• brązowe medale: Krystian Rozkosz, Mariusz Lach, Jakub Tyminski, Dominika Chylińska, Marta Janikowska

Dodatkowo nasz kraj reprezentowało siedmioro sędziów: Agnieszka Turchan, Cecylia Pudlicka, Arleta Oleksy, Krzysztof Żychliński, Ryszard Zawistowski, Janusz Wielgorz i Krzysztof Kasperski.

Ogromne gratulacje należą się każdemu uczestnikowi tego wydarzenia. Z polskich kadrowiczów jesteśmy bardzo dumni i trzymamy kciuki za dalsze, coraz lepsze sukcesy!