Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zakażenia koronawirusem w DPS-ach w Łodzi!. Kolejny w domu dziecka.

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Dwie osoby zakażone w DPS-ach w Łodzi i jedno dziecko w domu dziecka przy ul. Sowińskiego. Pobrano kilkaset wymazów w kierunku zakażenia koronawirusem.  U 55-letniej pensjonariuszki domu pomocy społecznej przy ul. Rudzkiej zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. To już trzeci przypadek zakażenia w placówkach podległych Urzędowi Miasta Łodzi. Wcześniej zdiagnozowano je u opiekunki pracującej w Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczym przy ul. Przybyszewskiego oraz 16-letniego podopiecznego domu dziecka przy ul. Sowińskiego.WIĘCEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE
Dwie osoby zakażone w DPS-ach w Łodzi i jedno dziecko w domu dziecka przy ul. Sowińskiego. Pobrano kilkaset wymazów w kierunku zakażenia koronawirusem. U 55-letniej pensjonariuszki domu pomocy społecznej przy ul. Rudzkiej zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. To już trzeci przypadek zakażenia w placówkach podległych Urzędowi Miasta Łodzi. Wcześniej zdiagnozowano je u opiekunki pracującej w Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczym przy ul. Przybyszewskiego oraz 16-letniego podopiecznego domu dziecka przy ul. Sowińskiego.WIĘCEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE Wojciech Wojtkielewicz
Dwie osoby zakażone w DPS-ach w Łodzi i jedno dziecko w domu dziecka przy ul. Sowińskiego. Pobrano kilkaset wymazów w kierunku zakażenia koronawirusem.

U 55-letniej pensjonariuszki domu pomocy społecznej przy ul. Rudzkiej zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. To już trzeci przypadek zakażenia w placówkach podległych Urzędowi Miasta Łodzi. Wcześniej zdiagnozowano je u opiekunki pracującej w Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczym przy ul. Przybyszewskiego oraz 16-letniego podopiecznego domu dziecka przy ul. Sowińskiego.

55-letnia podopieczna domu pomocy przy ul. Rudzkiej przedwczoraj trafiła na oddział neurologii w szpitalu Kopernika. Zgodnie z procedurami wykonano jej test w kierunku koronawirusa. Na wynik czekała w izolatce. Wynik wypadł pozytywny, więc chora została przewieziona do szpitala w Zgierzu, który leczy osoby z koronawirusem i chorobami współistniejącymi.

W placówce przy ul. Rudzkiej przebywało od 94 pensjonariuszy i 65 pracowników. Od niektórych już pobrano wymazy, a wyniki miały być znane wczoraj późnym wieczorem dzisiaj albo w środę( 6 maja) rano. Kolejne wymazy od pracowników przebywających w kwarantannie będą pobierane dziś w ich domach.

W domu dziecka i centrum opiekuńczo rehabilitacyjnym przebadano wszystkich podopiecznych i pracowników, łącznie kilkaset osób. Na szczęście wszystkie wypadły ujemnie.

Niestety zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. 74-letnia mieszkanka powiatu zgierskiego była leczona w szpitalu w Zgierzu. Jest 35 ofiarą śmiertelną COVID 19. W naszym województwie zakażonych jest 1068 osób.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany