18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zagłodzili psy! [zdjęcia]

(jed)
.
. Fundacja niechciane i zapomniane
Przedstawiciele Fundacji Niechciane i Zapomniane - SOS dla Zwierząt odebrali w Skierniewicach 11 psów i suk (9 husky i 2 mieszańce) w stanie skrajnego wygłodzenia i wyczerpania. Interwencja odbyła się w asyście policji.

W połowie kwietnia do fundacji wpłynęło zgłoszenie o zaniedbanych i wychudzonych psach przebywających na prywatnej posesji w Skierniewicach (zadbanej dzielnicy domków jednorodzinnych). Na miejscu znaleziono wychudzone i wycieńczone psy, niektóre ledwie trzymały się na nogach.

Właścicielka psów nie byłą w stanie pokazać pożywienia, jakie im podaje, nie miała też książeczek zdrowia zwierząt wraz z aktualnymi szczepieniami przeciwko wściekliźnie. Utrzymywała, że rozmnożyła psy w celach dochodowych, jednak nie wszystkie z nich udało się sprzedać.

Według lekarza weterynarii Karoliny Wieraszki z kliniki weterynaryjnej CM-vet stan każdego ze zwierząt wymagał natychmiastowej hospitalizacji. Spod grubej sierści wystawały im żebra, miały zapadnięte boki i oczy oraz zmierzwioną sierść.

Wszystkie psy zostały przewiezione do dwóch łódzkich klinik. Jedna z suczek husky ważyła tylko 4,5 kg, pozostałe niewiele ponad 10 kg, podczas gdy przeciętna waga dla tej rasy to 20-27 kg. Psy były brudne, zaniedbane i miały na pyskach widoczne ślady pogryzień.

Pierwsze wyniki badań krwi wskazały na podwyższone parametry wątrobowe, wysoki poziom mocznika we krwi, obecność kilku rodzajów pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych. W najbliższych dniach będą miały podawane kroplówki nawadniające, antybiotyki, a także stopniowo zwiększane ilości odżywczej karmy weterynaryjnej.

Przedstawiciele Fundacji złożyli na właścicielkę psów doniesienie o popełnieniu przestępstwa znęcania się nad zwierzętami. Do momentu wyjaśnienia statusu prawnego psów będą one przebywały w domach tymczasowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany