Zagłębie Sosnowiec - Widzew 3:0. Beznadziejny występ podopiecznych trenera Enkeleida Dobiego

Widzewiacy skompromitowali się w Sosnowcu
Widzewiacy skompromitowali się w Sosnowcu krzysztof szymczak
W meczu 23. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi Widzew uległ w Sosnowcu Zagłębiu 0:3 (0:2). Dodajmy, że łodzianie przegrali w pełni zasłużenie.

Dotąd podopieczni trenera Enkeleida Dobiego nie doznali jeszcze porażki z w tym roku. Do Sosnowca jechali z zamiarem odniesienia zwycięstwa, dzięki któremu znaleźliby się w strefie barażowej.

Niestety, muszą o tym zapomnieć. W Sosnowcu po prostu się skompromitowali. Prawdę mówiąc, nie pamiętam meczu, w którym czterokrotni mistrzowie Polski wypadliby aż tak słabo. Zdarzyło im się przegrywać, jednak nie w tak żenującym stylu.

W porównaniu do składu wyjściowej jedenastki z meczu z GKS 1962 Jastrzębie Zdrój Dobi dokonał dwóch zmian - kontuzjowanego Przemysława Kitę zastąpił Paweł Tomczyk, a Marka Hanouska Patryk Mucha

Widzewiacy kilkakrotnie mogli się pokusić o zdobycie gola. W 36 minucie główkował Marcin Robak, a Szymon Frankowski wybił piłkę na róg, zaś w 43 minucie Michaele Ameyaw trafił z około jedenastu metrów w plecy Michała Grudniewskiego. Z kolei po przerwie w 75 minucie nad poprzeczką główkował Daniel Tanżyna, a w 86 minucie precyzji zabrakło Hanouskowi.

Raz jeszcze podkreślmy jednak, iż widzewiacy zasłużyli na smutny powrót do domu, przy odrobinie szczęścia Zagłębie mogło bowiem wygrać znacznie wyżej.

Jak padły gole?

W 22 min Quentin Seedorf zawstydził beznadziejnie dysponowanego Kacpra Gacha, odbierając mu piłkę i mocnym uderzeniem w tzw. długi róg pokonał Jakuba Wrąbla.

W 25 minucie Joao Oliveira podał w pole karne. Znów fatalnie zachował się Gach, a Seedorf minął Wrąbla i posłał futbolówkę do siatki. Nie bez winy był również Daniel Tanżyna.

Z kolei w 57 minucie z lewej strony pola karnego centrował Gojny, a zupełnie niepilnowany Oliveira nie dał szans Wrąblowi.

W 9 minucie Goncalo Gregorio trafił w słupek, a w 88 minucie Gregorio w poprzeczkę. Zresztą kontrataki podopiecznych Kazimierza Moskala były bez porównania groźniejsze

W najbliższy piątek (9 kwietnia o 17.40) Widzew podejmie na stadionie przy al. Piłsudskiego Puszczę Niepołomice. Czy będzie w stanie się zrehabilitować?

Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź 3:0 (2:0)
1:0 - Quentin Seedorf (22)
2:0 - Quentin Seedorf (25)
3:0 - Joao Oliveira (57)
Zagłębie: Szymon Frankowski - Łukasz Turzyniecki, Lukas Duriska, Piotr Polczak, Dawid Gojny - Quentin Seedorf (83, Dawid Ryndak), Joao Oliveira, Maciej Ambrosiewicz, Filip Karbowy (72, Nikolas Korzeniecki), Patrik Misak (90, Kacper Radkowski) - Goncalo Gregorio (90, Mateusz Popczyk).
Widzew: Jakub Wrąbel - Patryk Stępiński, Michał Grudniewski, Daniel Tanżyna, Kacper Gach - Mateusz Michalski (81, Merveille Fundambu), Bartłomiej Poczobut (60, Mateusz Możdżeń), Patryk Mucha (60, Marek Hanousek), Michael Ameyaw (60, Piotr Samiec-Talar) - Paweł Tomczyk (38, Dominik Kun), Marcin Robak.