Zagłębie Sosnowiec - ŁKS 2:1. Łodzianie walczyli dzielnie, ale nie dali rady

hof
Zagłębie vs ŁKS
Zagłębie vs ŁKS Marzena Bugała - Azarko
W sparingowym spotkaniu piłkarskim ekstraklasowe Zagłębie Sosnowiec pokonało 2:1 I-ligowy ŁKS. Łodzianie dzielnie walczyli, ale nie dali rady wyżej notowanemu rywalowi. Obserwatorzy podkreślali, że ełksesiacy zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie i należy pamiętać, że to dopiero środek przygotowań.

Dzisiejszy mecz sparingowy był ostatnim testem dla Zagłębia, które sobotnim spotkaniem we Wrocławiu ze Śląskiem rozpocznie drugą część sezonu.
Na zupełnie innym etapie przygotowań są ełkaesiacy, którzy sezon rozpoczną dopiero za miesiąc.

Zagłębie Sosnowiec - ŁKS 2:1. Łodzianie walczyli dzielnie, a...

Nie ma się zatem co dziwić, że to gospodarze miel nieznaczną przewagę i to oni wygrali ten mecz. Łódzka defensywa zdołała powstrzymać sonowiczan tylko przez 10 minut. Olaf Nowak dostał piłkę za plecy obrońców, dobrze uwolnił się spod opieki obrońców, wykorzystał dalekie wyjście Kołby praktycznie do pustej bramki.

W 49 minucie Piotr Polczak faulował wychodzącego na wolne pole Łukasza Sekulskiego i za to zagranie otrzymał żółtą kartkę. Z rzutu wolnego kapitalnie przymierzył Daniel Ramirez i Matko Perdijić nie miał nic do powiedzenia.

W 63 minucie Olaf Nowak wymanewrował łódzką defensywę i podał do Giorgi Iwaniszwiliego, a tan zdobył drugiego gola dla Zagłębia.

Na trybunach Stadionu Ludowego w Sosnowcu pojawił się szkoleniowiec reprezentacji Polski do lat 20, Jacek Magiera.

Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź 2:1 (1:0)

1:0 - Olaf Nowak (10)
1:1 - Daniel Ramirez (50)
2:1 - Giorgi Iwaniszwili (63).

Zagłębie Sosnowiec: Kudła (46, Matko Perdijić) - Mygas (46, Nawotka), Cichocki (46, Piotr Polczak), Toth, Udovicić (46, Mraz) - Iwaniszwili (70, Ryndak), Gressak, Możdżeń (63, Milewski), Pawłowski - Gabedawa (84, Kumor), Nowak (70, Sanogo).

ŁKS: Kołba (46, Budzyński) - Bogusz (67, Klimczak), Sobociński (70, Koprowski), Rozwandowicz (70, Juraszek), Klimczak (46, Grzesik) - Bryła (65, Parydoł), Łuczak (46, Bielak), Piątek (67, Kalinkowski), Kalinkowski (64, Wolski), Ramirez (65, Ratajczyk), - Kujawa (46, Sekulski).