Zagłębie pokonało ŁKS. ŁKS Łódź przegrał ósmy mecz z rzędu

W meczu piłkarskiej ekstraklasy Zagłębie- ŁKS nie było niespodzianki. Wygrali lubinianie 3:1, co sprawiało, że beniaminek z Łodzi zanotował ósmą porażkę z rzędu. Wypada mieć nadzieję, że ten wynik wywoła jakąś reakcję władz klubu z al. Unii. Przecież ktoś budował ten zespół i ponoć zawodników obserwował przez długie miesiące. Pewnie kibice chcą usłyszeć, co dalej z ich ukochanym klubem. Sportowa czarna seria ŁKS trwa w najlepsze i pewnie już teraz bukmacherzy przyjmują zakłady,jak długo będzie trwała. Kibice ŁKS mają już prawo załamywać ręce!

Zagłębie Lubin - ŁKS Na żywo

Wynik meczu Zagłębie Lubin - ŁKS 3:1

[b]90+5'
Koniec spotkania. ŁKS przegrał ósmy raz z rzędu

90+4' Za Starzyńskiego Poręba

90+3' Malarz ratuje ŁKS przed utratą kolejnego gola. Znów po będzie defensywy

90+2' Rożny dla ŁKS

91' Nie ma już w tym meczu emocji

90' Sędzia doliczył cztery minuty

89' Żółta kartka dla Guimy za faul

86' Niecelny strzał Slisza

85' Zagłębie wyraźnie już myśli o końcowym gwizdku

84' Niecelne podanie Pirulo i koniec akcji ŁKS

83' Szczęście ŁKS, zawodnik Zagłębia z bliska posłał wysoko piłkę nad poprzeczką

81' Żółta kartka dla Bryły, choć on się dopiero rozgrzewa

80' ŁKS jeszcze szarpie, jeszcze próbuje, ale nic nie wychodzi

79' Zmiana w Zagłębiu, schodzi Szysz, na boisku pojawia się Sirk.

78' Silny strzał Pirulo, ale przeleciał nad poprzeczką

75' Rożny dla ŁKS

74'
Statystka ŁKS, 24, strzały, 9 celnych i tylko jeden gol. Zagłębie - ŁKS 3:1

73' Z boiska schodzi Piątek

72' Szysz próbował pokonać Malarza. Ten ostatni ładnie broni

71' Do zmiany szykuje się Pirulo

70' Fragment niezbyt ładnej gry z obydwu stron

69'
Słychać, że kibice Zagłębia źle życzą ŁKS

68' Rożny dla gospodarzy

67' Zagłębie stara się szanować piłkę

65' ŁKS próbuje jeszcze atakować. Strzał głową Kujawy broni bramkarz Zagłębia

62' Inicjatywę przejęło Zagłębie. Niecelny strzał Żivca

60' ŁKS jeszcze próbuje odrobić straty

57' Gol dla Zagłębia. Znów beznadziejna strata piłki przed własnym polem karnym. Tym razem winien Sobociński. Bohar zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.

55'[/b] Jego miejsce zajął Oko
54' Balić kontuzjowany i zszedł z boiska

50' Ramirez podał do Kujawy, ten został uprzedzony przez jednego z defensorów, a piłka potoczyła się Pyrdoła, który precyzyjnym strzałem pokonał Hładuna!

50' GOl, GOl, GOL, Pyrdoł zdobywa kontaktowego gola, asystował Rafał Kujawa, które

48' Niecelna główka Sobocińskiego

47' Na boisku pojawił się Pyrdoł, który zmienił Srnicia.

46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania

Zasłużone prowadzenie gospodarzy. Wprawdzie ŁKS oddał 14 strzałów, a Zagłębie tylko dziesięć, ale skuteczność jest po stronie lubinian. Obie ekipy oddały po sześć celnych prób. Fatalna postawa w defensywie nie może się dobrze kończyć. W ŁKS pewnie o tym wiedzą, ale co z tego? Kibice ŁKS mają jeszcze nadzieję, że uda się w drugiej połowie odwrócić losy meczu.

45' Koniec pierwszej części spotkania
44' Brak precyzji w akcji ŁKS i piłka znów u Zagłębia

42' Bramkarz wybija na róg silny strzał Piątka

41' Malarz broni strzał Starzyńskiego z rzutu wolnego

40' Piłkarze ŁKS nie mogą wyjść z akcją ofensywną

39' Rożny dla łodzian

38' Starzyński trafił w poprzeczkę bramki ŁKS

38' Malarz górą w sytuacji sam na sam z Boharem. Kontra gospodarzy poszła po stracie piłki przez Sobocińskiego

37' Rzut rożny dla ŁKS

36' Zagłębie bije na głowę ŁKS kulturą gry. Zagłębie - ŁKS 2:0

34' Było groźnie pod bramką ŁKS

31' Fragment niezbyt ciekawej gry

29' ŁKS bez pomysłu na zdobycie choćby kontaktowego gola

27' Zagłębie bawi się piłką, goście bezradni

26' Widać wyraźnie, że dwa szybko stracone gole podcięły skrzydła ŁKS

24' Ełkaesiacy dużo biegają, al Zagłębie spokojnie wymienia podania

22' Co z tego, że ofensywna gra ŁKS może się podobać, skoro defensywa jest na żenującym poziomie

20' Katastrofalne błędy ełkaesiaków w defensywie. Żivec z bliska dokonuje egzekucji

20' Drugi gola dla Zagłębia

20'
Zagłębie zyskuje z wolna przewagę

18' Bramkarz broni silny strzał Trąbki

16' Seria błędów łódzkiej defensywy i Bohar łatwo pokonuje, strzałem z dziesięciu metrów, bramkarza ŁKS

16' Gol dla Zagłębia.

16' Żivec strzelał silnie, ale Malarz wybił na rzut rożny

14' Piłka krąży w środku boiska. W taki przypadku trudno o emocje

12' Ładny strzał Trąbki trafił w poprzeczkę! Zagłębie - ŁKS 0:0

10' ŁKS ma na koncie trzy strzały, gospodarze żadnego

9' Zagłębie długo rozgrywa piłkę w środkowej strefie

7' Dobrze gra defensywa łodzian. Zagłębie jeszcze nie zagroziło bramce Malarza

6' Sześć minut za nami, stroną przeważającą jest ŁKS

4' Główka Kujawy, lecz bramkarz gospodarzy łapie piłkę

4' Ładna akcja ŁKS i kończy się rzutem rożnym

2' ŁKS gra ostrożnie, ale nie zachowawczo

1' Celny strzał Ramireza, ale bramkarz pewnie borni

1'Sędzia rozpoczął spotkanie

17.56 - Przypomnijmy, że ŁKS w dwóch pierwszych kolejkach ekstraklasy wywalczył 4 punkty, a w siedmiu następnych nie zdobył ani jednego. Czas na trochę radości dla łódzkich kibiców

17.55 - W Lubinie mocno wieje

17.50 - Kazimierz Moskal mówi, że Trąbka i Srnić meczem pucharowym zapracowali na to, by dziś znaleźć w podstawowym składzie.

17.48 - Rezerwowi na ławce ŁKS: Budzyński – Rozmus, Bryła, Pyrdoł, Pirulo, Kalinkowski, Juraszek.

17.44 - Po pustych trybunach stadionu w Lubinie widać, że poniedziałek nie jest najlepszym dniem dla piłkarskich kibiców.

17.42 -
Sporo zmian w wyjściowej jedenastce ŁKS Łódź. Trener Kazimierz Moskal szuka optymalnego ustawienia. Dziś jego zespół zacznie w składzie: Malarz – Grzesik, Rozwandowicz (kapitan), Sobociński, Bogusz – Trąbka, Ł. Piątek – Srnić, Guima, Ramirez – Kujawa.

17.39 - Rezerwowi Zagłębia Lubin: Forenc – M. Dąbrowski, Oko, Soszyński, Jończy, Żyra, Poręba, Sirk, Suljić.

Na boisku zmierzą się zespoły, które nie mogły mówić o udanym początku sezonu, co bezlitośnie odzwierciedla ekstraklasowa tabela. ŁKS po siedmiu porażkach z rzędu jest czerwoną latarnią piłkarskiej ekstraklasy.

Mające na koncie pięć punktów więcej Zagłębie, plasuje się na dwunastym miejscu, co też nikogo w Lubinie nie satysfakcjonuje.

Sternicy Zagłębia już po siedmiu kolejkach stracili zaufanie do trener Bena van Daela. Holender stracił pracę po porażce z Wisłą Kraków 2:4. Wówczas klub z pięcioma punktami zajmował trzynaste miejsce. Jego następcą został Słowak Martin Sevela. Wstrząs w drużynie przyniósł oczekiwany rezultat, bowiem Zagłębie pokonało 5:0 Wisłę Płock (tymczasowo zespół prowadził Paweł Karmelita), a następnie w wyjazdowym meczu zremisowało 4:4 z ówczesnym liderem - Śląskiem Wrocław. Było także pucharowe zwycięstwo 1:0 nad Koroną Kielce.

W minionym tygodniu także łodzianie mogli się wreszcie uśmiechnąć. Miało to miejsce po pucharowym sukcesie w Sosnowcu, gdzie ełkaesiacy pokonali 3:0 pierwszoligowe Zagłębie. W ŁKS liczą, że ten drobny w sumie sukces pomoże w wyjściu z kryzysu i da nadzieję zespołowi na w ligowe przełamanie.

Trener Moskal podkreśla, że jego drużynie przyjdzie dziś się zmierzyć z szalenie wymagającym rywalem. - Mecz ze Śląskiem mecz pokazał, że Zagłębie ma duży potencjał, jeśli chodzi o ofensywę i potrafi grać otwarty futbol. Pod wodzą nowego trenera występowali do tej pory dwa razy na wyjeździe, a teraz zagrają u siebie i zobaczymy, jak będzie. Przede wszystkim musimy skupić się na sobie, aby prezentować to, co chcemy. Musimy skupić się na tym, żeby zagrać na zero z tyłu. Każda stracona bramka nie wpływa na nas dobrze. Trzeba na to uważać i stworzyć jakąś sytuację, tak jak było to w czwartek podczas pucharowej potyczki w Sosnowcu.

Trener piłkarzy ŁKS nadal nie ma pełnej kadry na treningach. Z ekstraklasowym zespołem na Dolny Śląski nie pojechali napastnicy: Łukasz Sekulski i Ukrainiec Jewgen Radionow.

- Na Łukasza Sekulskiego jeszcze trochę poczekamy - mówił podczas konferencji prasowej Kazimierz Moskal, trener ełakesiaków. - W dwóch ostatnich meczach, w drugiej drużynie, ale nie przez całe 90 minut, występował Adrian Klimczak. Jest coraz bliżej powrotu do zmagań w piłkarskiej ekstraklasie. Poza tym w zasadzie wszyscy są zdrowi. Żenia Radionow od poniedziałku zaczął normalnie trenować z zespołem. Był brany pod uwagę na weekend do występu w drugiej drużynie.