Zagłębie Lubin - Widzew 1:1. VAR odebrał zwycięstwo łódzkiej drużynie! ZDJĘCIA

W spotkaniu 15. kolejki piłkarskiej ekstraklasy rozegranym w Lubinie, Widzew zremisował 1:1 z tamtejszym Zagłębiem. Na niekorzystny dla łodzian wynik olbrzymi wpływ miał VAR. Nagrania spornych sytuacji czterokrotnie analizował Daniel Stefański. Sędzia z Bydgoszczy za pierwszym razem nie uznał gola widzewiaków, a za drugim przyznał rzut karny gospodarzom, a za trzecim razem znów anulował bramkę zdobytą przez łodzian. Jeśli pierwsza sytuacja i trzecia nie wzbudziła wielkich emocji, to już druga było mocno kontrowersyjna.

Pierwszy kwadrans tego spotkania nie przyniósł wielkich emocji. Grano głównie w środku pola i obydwie drużyny miały problemy z dostaniem się na przedpolem rywala.
Pierwsi groźną akcje przeprowadzili gospodarze, lecz Kurminowski nie trafił w światło widzewskiej bramki.
w 23 minucie Widzew po ładnej akcji Klimka, Nunesa i Sancheza zdobył gola, ale sędzia po konsultacji z VAR, nie uznał bramki. Uznał, że Hiszpan był na pozycji spalonej.

Mało brakowało, aby na początku drugiej części gry, po faulu Ciganiksa na.... Shehu, gospodarze zdobyli gola. Łotysz powalił Albańczyka na ziemię i piłka trafiła do Kurminowskiego. Na szczęście dla łodzian strzał zawodnika Zagłębia był minimalnie niecelny.

W 58 minucie sędzia Stefański skorzystał z pomocy VAR. Po kilkukrotnym obejrzeniu nagrania zdecydował, że Żyro faulował w polu karnym Kurminowskiego i podyktował rzut karny. Ravas doskonale obronił strzał Dąbrowskiego. Najszybciej do odbitej piłki wystartował Wdowiak i wślizgiem wpakował piłkę do łódzkiej siatki.

W 74 minucie Widzew znów przegrał z VAR. Łódzki zespół zdobył gola, ale sędzia Stefański uznał, że Hanousek był na pozycji spalonej. Ewidentnie ta sytuacja podcięła na jakiś czas skrzydła widzewskim piłkarzom, ale w końcówce znów zerwali si do walki.

W ósmej minucie doliczonego czasu gry gola strzałem głową zdobył Rondić. Sędzia znów oglądał VAR, ale tym razem uznał gola drużynie gości! Kawał dobrej roboty w tej akcji wykonał Sanchez, który zblokował bramkarza Zagłębia i uniemożliwił mu skuteczną interwencję.

Warto podkreślić, że w 22 minucie żółtą kartką został ukarany Andrejs Ciganiks. To jego czwarte upomnienie w tym sezonie nie mógłby zagrać w sobotnim, zaległym spotkaniu z Ruchem Chorzów. Reprezentant Łotwy i tak nie byłyby brany pod uwagę przy ustalaniukadry na ten mecz, bowiem jedzie na zgrupoanie swojej drużyny narodowej. Wychodzi zatem na to, że „zabieg” bezbolesnej pauzy udało się osiągnąć.