Zagłębie Lubin - ŁKS 2:1

(pij)
ŁKS przegrał wyjazdowy mecz z Zagłębiem w Lubinie. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W drugiej części spotkania porażkę łodzian przypieczętował celnym strzałem Woźniak.

ZAGŁĘBIE: Isailović - Rymaniak, Reina, Hanek, Costa - Rakowski, Rachwał - Pawłowski, Sernas, Abwo - Woźniak. Trener: Urban

ŁKS: Velimirović - Golański, Łabędzki, Klepczarek, Kaczmarek - Nowak, Łukasiewicz, Kascelan, Szałachowski - Saganowski, Mięciel. Trener: Probierz

Sędzia: Borski (Warszawa)

Relacja (żeby odświeżyć stronę naciśnij F5):

1' - mecz się rozpoczął

4' - Kaczmarek upomniany żółtą kartką za faul.

5'- kolejna żółta kartka - dla Rachwała.

9'- Gol! Prowadzenie dla Zagłębia zdobywa Woźniak, Strzelił główką po podaniu Rymaniaka z prawej strony. Jest 1:0

13' - Pawłowski z wolnego - ponad bramką.

16' - żółtą kartkę otrzymuje Łukasiewicz. Faulował Rachwała.

16' - Kaczmarek podaje do Saganowskiego, który traci piłkę po złym przyjęciu

21' - rzut rożny dla Zagłębia.

23' - żółtą kartką zostaje ukarany Darvydas Sernas.

23' - kolejny żółty kartonik w górze - tym razem dla Arkadiusza Woźniaka. To już piąta żółta kartka w tym meczu.

26' -po dośrodkowaniu Rymaniaka główkował Pawłowski, ale nie trafił do bramki

29' - na bramkę Zagłębia strzela Sernas, niestety bardzo niecelnie.

31' - z dystansu kilkunastu metrów na bramkę ŁKS strzelają Woźniak i Abwo - oba strzały brokują łodzcy obrońcy.

35' - Serbas zawodzi w sytuacji sam na sam z Velimiroviciem.

37' - rzut wolny dla gospodarzy. Tuż sprzed linii pola karnego strzela Woźniak, lecz piłka szczęśliwie dla łodzian przechodzi nad poprzeczką.

40' - błąd Reiny, Saganowski w idealnej sytuacji strzela w nogi Isailovića.

44' - Gol dla ŁKS! Po dośrodkowaniu Kaczmarka Saganowski z bliska strzela do bramki Zagłębia. Jest 1:1.

45' - żółtą kartką ukarany zostaje Sebastian Szałachowski.

45' - koniec pierwszej połowy meczu.

46' - obie drużyny wychodzą na murawę. Nie było zmian w składach.
Po gwizdku sędziego gra rusza niemrawo.

48' - dobra akcja ŁKS kończy się przypadkowym zagraniem Kaczmarka w polu karnym.

49' - Saganowski podaje do Szałachowskiego, ten wbiega w pole karne ale blokują go obrońcy Zągłębia.

50' - na bramkę ŁKS strzela Woźniak, ale Velirimović nie ma problemów ze złapaniem piłki

52' - rzut rożny dla Zagłębia.

52' - Rakowski będąc sam na sam z Velimiroviciem nie wykorzystuje swojej okazji. Bramkarz doskonale broni jego strzał.

54' - rzut wolny dla ŁKS.

55' - szybka kontra ŁKS. Szałachowski bliski przejęcia piłki w polu karnym przeciwnika.

58' - bliski zdobycia bramki jest Sernas. Strzela z 5 metrów, ale piłkę wybija z linii bramkowej Kaczmarek.

63' - Saganowski fauluje Reinę.

65' - w stronę bramki Zagłebia strzela Mięciel, ale nie jest to uderzenie, które mogłoby zaskoczyć Isailovicia.

67' - rzut wolny dla Zagłębia.

71' - zmiana w drużynie ŁKS. Z boiska schodzi z boiska Darvydas Sernas, a za niego wchodzi Janusz Gancarczyk.

72' - po dośrodkowaniu Pawłowskiego obok bramki ŁKS główkował Woźniak.

74' - Velimirović pewnie broni uderzenie Woźniaka.

77' - Gol dla Zagłębia! Prawą stroną boiska pod bramkę ŁKS przebił się Abwo, podał do Woźniaka, a ten bezwzględnie wykorzystał okazję. Stan meczu 2:1

80' - Zmiana w ŁKS. Za Tomasza Nowaka wchodzi Maciej Bykowski.

83' - następna żółta kartka. Ukarany zostaje Michał Łabędzki za przerwanie akcji Zagłębia.

83' - Zmiana w drużynie Zagłębia. Dąbrowski zastępuje Abwo.

86' - rzut wolny dla ŁKS.

88' - kolejna zmiana w barwach Zagłębia. Z boiska schodzi Costa Nhamoinesu. Zastępuje go Błażej Telichowski.

89' - ŁKS znów blisko utraty gola. Rakowski próbował przelobować bramkarza ŁKS-u, a piłka przeszła minimalnie ponad poprzeczką.

90' - Mięciel pada na polu karnym Zagłębia. Zdaniem sędziego nie był faulowany.

90' - sędzia dolicza do czasu meczu 4 minuty.

94' - koniec spotkania.

"Piłkarze ŁKS sprawią prezent trenerowi?"