Zagłębie - ŁKS 1:0. Nie ma życia bez Pirulo i Kowalczyka

Zagłębie Sosnowiec pokonało 1:0 ŁKS w meczu 29. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi. Łodzianie są liderem rozgrywek, gospodarze walczą o utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy.

Przed meczem trener Kazimierz Moskal mówił, że jest życie bez Pirulo. Niestety, pierwsza i druga część spotkania w Sosnowcu pokazała, że szkoleniowiec ełkaesiaków mylił się. Okazało się, że życie funkcjonowanie piłkarskiej drużyny ŁKS bez Hiszpana, a dodatkowo bez Kowalczyka, wygląda źle. Ten mecz pokazał, że łódzkie zespół nie ma więcej kreatywnych, dynamicznych, pomysłowych i zawansowanych technicznie zawodników drugiej linii.

Skoro ełkaesiacy nie mieli atutów w pomocy, to ich gra nie mogła być groźna, dlatego nikogo nie satysfakcjonowała. Schematyczne, wolne i prowadzane bez niezbędnego polotu akcje były łatwe do rozszyfrowania, toteż Zagłębie nie musiało się specjalnie wysilać, by szybko je neutralizować.

ŁKS przez godzinę gry oddał ledwie jeden celny strzał i była to główka Marciniaka w 46 minucie. Później jednak stoper ŁKS ujrzał Żółtą kartkę (już czwartą w sezonie) i dlatego nie zagra w następnym spotkaniu z Wisłą Kraków.

W drugiej części spotkania trener Moskal zdecydował się na najpierw na dwie zmiany w środku pola, a następnie na kolejne. Gra ełkasiaków stała się szybsza. Nie wpłynęło to jednak na znaczne zwiększenie liczby klarownych sytuacja bramkowych, choć grano po przerwie dziesięć dodatkowych minut. Powrót z Sosnowca był smutny.

Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Maksymilian Rozwandowicz, były zawodnik łódzkiej drużyny, który popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego.

Zagłębie Sosnowiec - ŁKS 1:0 (1:0)
1:0 - Rozwandowicz (9)