Zadyma na meczu Ligi Europy. Mecz w Salzburgu przerwany na kwadrans

Źródło: TVN24
Wielkich emocji, także negatywnych, nie zabrakło w czwartkowy wieczór w Salzburgu. Drużyna Red Bulla, mimo gry w przewadze, przegrała 1:2 z FC Basel i odpadła z Ligi Europy. Przed przerwą mecz został przerwany z powodu burd na trybunach.

Przed tygodniem Red Bull przedłużył w Bazylei (0:0) do 11 serię meczów bez porażki w obecnym sezonie LE. W czwartek wydawało się, że wszystko układa się po jej myśli.

Przerwana gra

Już w dziewiątej minucie czerwoną kartką został ukarany czeski obrońca gości Marek Suchy. W 22. Hiszpan Jonathan Soriano zapewnił im prowadzenie, a sobie 12. gola w rozgrywkach.

Jeszcze przed przerwą niemiecki arbiter Manuel Graefe przerwał grę, gdyż z sektora zajmowanego przez szwajcarskich fanów w kierunku jednego z jego asystentów i piłkarza Salzburga poleciały różne przedmioty. Choć zawodnicy nawet zeszli do szatni, po 13 minutach sędzia zdecydował się kontynuować spotkanie.

W drugiej połowie grający w osłabieniu goście zdobyli dwa gole i zagrają w ćwierćfinale. W końcówce siły się wyrównały, gdyż czerwoną kartkę ujrzał też Brazylijczyk Alan z Salzburga.