Trasa tej linii biegnie z pętli przy ul. Telefonicznej ulicami Pomorską, Legionów, Konstantynowską do Konstantynowa Łódzkiego, a następnie przez Kazimierz do Lutomierska. W połowie drogi znajduje się zabytkowa zajezdnia Brus, gdzie tworzone jest muzeum transportu. Linię będą obsługiwać wolontariusze z Klubu Miłośników Starych Tramwajów wyposażeni w oryginalne akcesoria konduktorskie. Na linii obowiązują zwykłe bilety komunikacji miejskiej, które można będzie też kupić u konduktorów w wagonach. Zabytkowy tramwaj będzie kursował w niedziele trzy razy dziennie - godziny odjazdów z pętli przy ul. Telefonicznej to: 11:20, 14:38 i 18:06. Z Lutomierska do Łodzi skład będzie ruszał o godz.: 12:51, 16:37 i 19:37.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?