Silny wiatr sprawił, że w co najmniej w sześciu miejscach na terenie województwa łódzkiego częściowo zablokowane są autostrady i drogi ekspresowe. Wiatr przewracał samochody ciężarowe. Na autostradzie A-1 ma to miejsce w trzech miejscach. Tak jest na węźle Piątek, na wysokości budynku stacji poboru opłat. Ruch odbywa się połową jezdni. Podobna sytuacja ma miejsce w dwóch miejscach między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód na 339 kilometrze. W jednym przypadku zablokowany jest pas w kierunku Katowic, a 200 metrów dalej przewrócony samochód blokuje częściowo jezdnię w stronę Łodzi.
Zablokowana została też częściowo autostrada A2. Na 327 km między węzłami Emilia i Wartkowice, na jezdni w stronę Poznania leżąca ciężarówka blokuje połowę jezdni. Ruch odbywa się jednym pasem.
Kłopoty są też na drodze ekspresowej S 8. Na 150-ym kilometrze między węzłami Sieradz Południe i Złoczew, w poprzek jezdni prowadzącej do Wrocławia leży przewrócony samochód ciężarowy. Blokuje ten kierunek jazdy. . Przejazd odbywa się objazdem wyznaczonym przez policję od węzła Sieradz Pd. do węzła Złoczew. Zablokowana jest też droga S-8 na 337 km między węzłami Polichno i Wolbórz. Całkowicie zablokowana jest jezdnia w kierunku Warszawy i także trzeba korzystać z objazdu.
Jak podaje łódzki oddział Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z powodu przewróconych drzew
Zablokowane są drogi krajowe: 43 w Kałużach (na 14 km) i droga 45 w Raczynie (na 45 km). W obu przypadkach na miejscu pracują służby.
Młodszy brygadier Jędrzej Pawlak, oficer prasowy Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi, informuje, że straż interweniowała już ponad 800 razy, ale sytuacja jest rozwojowa. Najwięcej zgłoszeń napłynęło z powiatu kutnowskiego – 150 i zgierskiego – ponad 80.
Większa część zgłoszeń dotyczy uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych., ale też połamanych konarów i drzew, które blokują drogi, spadają na linie energetyczne.
Pirat drogowy w Lublinie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?