Zabiorą studentom indeksy! Rewolucyjne zmiany na łódzkich uczelniach

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Zaktualizowano 
Od 1 października 2019 roku nie będzie już na Uniwersytecie Łódzkim indeksów. Zrezygnowały z nich wszystkie wydziały. Pozostają - USOS i karty osiągnięć okresowych. Inną zmianą jest przyhttps://s-pt.ppstatic.pl/g/panel/edytor/aside_l.gifporządkowanie kierunków studiów do nowych dyscyplin naukowych. Dla studentów I roku, na kierunkach o profilu praktycznym, wprowadzono dodatkowo 6-miesięczne praktyki.Czytaj więcej na następnej stronie Maciej Andrzejewski, UŁ
Od 1 października 2019 roku nie będzie już na Uniwersytecie Łódzkim indeksów. Zrezygnowały z nich wszystkie wydziały. Pozostają - USOS i karty osiągnięć okresowych. Inną zmianą jest przyhttps://s-pt.ppstatic.pl/g/panel/edytor/aside_l.gifporządkowanie kierunków studiów do nowych dyscyplin naukowych. Dla studentów I roku, na kierunkach o profilu praktycznym, wprowadzono dodatkowo 6-miesięczne praktyki.

Nowe przepisy, które zaczną obowiązywać 1.10.2019 roku, oznaczają również dyplomy według nowych wzorów - w miejsce wskazania obszarów kształcenia, będą teraz wykazane dyscypliny/dyscypliny wiodące. Wcześniej, począwszy od zimowej sesji roku akademickiego 2018/19, Ustawa wprowadziła obowiązkowe sprawdzanie prac dyplomowych w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym.
Uniwersytet Różnorodny – 3000 przekroczone!
Studentów zagranicznych witamy nie tylko w najbliższy poniedziałek. 5 i 6 października (sobota/niedziela) organizowane są Welcome Meetings, na Auli A1 Wydziału Filologicznego (ul. Pomorska 171/173, o godzinie 9:00) oraz Grille na Rogach (ul. Rogowska 26., od godziny 13:30).

W roku akademickim 2019/2020 Uniwersytet Łódzki pobije kolejny rekord liczby zagranicznych studentów, którzy przyjechali do nas studiować. Po raz pierwszy przekraczamy liczbę 3000! Z nowych destynacji warto wymienić Jamajkę i Suazi.
Szkoły Doktorskie – pierwsza rekrutacja
To pierwszy rok akademicki również dla 74 doktorantów Szkół Doktorskich UŁ. Uniwersytet Łódzki powołał cztery takie Szkoły – Nauk Humanistycznych, Nauk Społecznych, Nauk Ścisłych i Przyrodniczych oraz BioMedChem (tę ostatnią wspólnie z dwoma instytutami PAN). W trudnej, kilkuetapowej rekrutacji wzięło udział 185 kandydatów.

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, osoby kształcące w starym systemie, muszą zakończyć przewód doktorski do 31 grudnia 2023 roku.
Nowe kierunki 
W ofercie na rok akademicki 2019/20 znalazły się nowe kierunki: Chemia materiałów i nanotechnologia, Biologia kryminalistyczna, Zarządzanie w administracji publicznej, Ekonometria i analityka danych, Twórcze pisanie, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna czy Pedagogika sportu.

Część już istniejących kierunków zmieniła swoje nazwy lub profile. To również efekt nowego przyporządkowania do dyscyplin naukowych i dostosowania programu kształcenia do przepisów Ustawy. Obecnie Uczelnia kształci studentów na ponad 170 kierunkach studiów.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 5

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Marcin Szwant

indeks symbol studiów.

l
lub

Zlikwidować Rektorów te darmozjady

G
Gość

Lepiej zlikwidować, bo jeszcze rektor każe wydrukować w tęczowych okładkach!

k
kwa kwa
26 września, 12:06, mietek:

„Inną zmianą jest przyhttps://"

Co to jest „przyhttps"?...

mieciu to jest nazwa twojej choroby

m
mietek

„Inną zmianą jest przyhttps://"

Co to jest „przyhttps"?...

Dodaj ogłoszenie