Za tydzień wybory burmistrza Rzgowa. Kandydaci wiele...

  Za tydzień wybory burmistrza Rzgowa. Kandydaci wiele obiecują

  (mt)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Tydzień i jeden dzień pozostał do przedterminowych wyborów burmistrza Rzgowa. W mieście zaroiło się od banerów wyborczych, a kandydaci (jest ich pięcioro) próbują zjednać sobie przychylność mieszkańców. W rozmowie z nami cała piątka jako jeden z najważniejszych celów wymienia rozbudowę kanalizacji, w pierwszej kolejności - w Starowej Górze i Starej Gadce. Większość mówi o budowie domu kultury. Co obiecują ponadto?
  - Doprowadzę do budowy żłobka w Rzgowie oraz przedszkoli w Kalinie i Guzewie - zapowiada obecna radna Grażyna Gałkiewicz. - Położę nacisk na poprawę stanu dróg, budowę chodników i ścieżek rowerowych. Proponuję niższe podatki i rozszerzenie bezpłatnej opieki stomatologicznej dla dzieci. A połowę swej pensji burmistrza przekazywać będę na cele charytatywne.

  - Trzeba zniwelować różnice między miejscowościami - przekonuje Leszek Chwiałkowski, też kandydujący radny. - Zajmę się budową sieci światłowodowej, to ważne dla inwestorów i dla mieszkańców. Zmian wymaga komunikacja. Płacimy za nią bardzo dużo, a rozkłady jazdy nie spełniają oczekiwań.

  Dla pełniącego obowiązki burmistrza Wojciecha Skibińskiego priorytetem jest rozwój bazy oświatowej, kulturalnej i sportowej. Chce też zapewnić opiekę osobom starszym. Będzie wspierał lokalną aktywność, powoła społeczną Radę Biznesu. Będzie aktywnie pozyskiwał środki zewnętrzne.

  Marek Martynowski, przedsiębiorca ze Starowej Góry, mówi przede wszystkim o rozwoju infrastruktury drogowej i kanalizacyjnej tej miejscowości, który to cel chce realizować też na pozostałym obszarze gminy.

  - Chciałbym też dla jej rozwoju wykorzystać atut, jakim jest położenie w rejonie węzłów autostradowych - mówi.

  - Będę realizował przerwaną kadencję - zapowiada zaś Mateusz Kamiński, były zastępca zmarłego burmistrza. - Zamierzam realizować to, co zaplanował Konrad Kobus oraz dbać o wszystkie grupy mieszkańców gminy, żeby wszystkim żyło się coraz wygodniej.

  EURO 2016: KIEDY I Z KIM ZAGRAJĄ POLACY? O KTÓREJ GODZINIE MECZE POLSKIEJ KADRY [TERMINARZ]

  WIERSZYKI NA ZAKOŃCZENIE ROKU, WIERSZYKI DLA NAUCZYCIELI

  CIASTO Z TRUSKAWKAMI PRZEPIS  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hipokryzja grazyny g

  megi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Grzyna G. smiech na sali. Chce swoje interesy krecic majac umocowanie jako burmistrz. hipokryzja. zenada. udaje teraz wielka pro spolecznice i zaklamaniu lazi do kosciola a od dawna ona i maz to...rozwiń całość

  Grzyna G. smiech na sali. Chce swoje interesy krecic majac umocowanie jako burmistrz. hipokryzja. zenada. udaje teraz wielka pro spolecznice i zaklamaniu lazi do kosciola a od dawna ona i maz to "czerwoni". gdyby taka wierzaca byla to nie dopuscilaby do wyrzucenia swojej tesciowrj na bruk przez mezs i syna. poza tym kazdy kto robi zakupy w halach wie jak oszukali rodzine. sprawy sadowe i wyroki mowia same za siebieonao ona i maz to "czerwoni". zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo