Za pół roku będziemy tonąć w śmieciach, straszą łódzcy radni

  • Express Ilustrowany

(KZ)

Łódzcy radni ostrzegają, ze za pół roku możemy tonąć w śmieciach jak Neapol. Może dojść do epidemii. Wiceprezes MPO potwierdza, że jest takie zagrożenie.

Za pół roku może się okazać, że nie będzie gdzie wywozić łódzkich śmieci. Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Ruszczynie, w radomszczańskim, która zajmuje się przetwarzaniem śmieci z Łodzi nie będzie w stanie przyjąć i przerobić łódzkich odpadów.
- W mieście powstaje w ciągu roku 187 tys. ton odpadów, tymczasem RIPOK jest w stanie przyjąć ich zaledwie 100 tys. - opowiadali wczoraj przed Urzędem Marszałkowskim łódzcy radni Antonina Majchrzak i Mikołaj Stefanowski domagając się, by urząd wyznaczył także alternatywne miejsce na łódzkie śmieci. Jeżeli tego nie zrobi, w Ruszczynie przestaną przyjmować łódzkie odpady i firmy sprzątające miasto nie będą miały gdzie je wywieźć.

Jak oszukać kontrolera biletów MPK? Pasażerowie łódzkiej kom...

O tym, że grozi nam ekologiczna katastrofa przestrzega także Marcin Bugajski, wiceprezes łódzkiego MPK, a także radny Sejmiku Województwa Łódzkiego. Wystąpił on do marszałka województwa z interpelacją ostrzegając przed konsekwencjami źle rozwiązanego problemu śmieciowego w Łodzi.

-Obecnie brakuje od około 60 tys. do 100 tys. ton zmieszanych odpadów komunalnych powstałych w Łodzi. Najprawdopodobniej nie będzie gdzie ich przyjąć już od września tego roku, ale może się okazać, że z wywozem śmieci problem może się pojawić już nawet w czerwcu - ostrzega. W takiej sytuacji w mieście może powstać poważne zagrożenie epidemiologiczne. Wierzy, że urząd marszałkowski, który decyduje o lokalizacji innych miejsc w województwie, które można przeznaczyć do utylizacji miejskich śmieci, podejmie decyzję jak najszybciej.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

16.03.2019, 09:29

Gminy biorą grubą kasę za śmieci to niech myślą .

15.03.2019, 23:36

Gzdzie spalarnia Króla obiecał teraz Hanka kolejna jadecje i PUPA Marszałek winny czyli zerknijcie z jakiej opcji porządnie 2kadecje zasiadywal Marszałek !!Łódź bankrotem wysypiskiem

15.03.2019, 19:10

To już problem koryta i hani ,czekamy na to z niecierpliwością aż ludzie rozjadą tych wałkowiczów!

15.03.2019, 18:01

Segregujmy śmieci,to nas uratuje.Będziemy mniej płacić.To takie ekologiczne.

15.03.2019, 17:58

Gdzie spalarnia ?,w której może być produkowany prąd ?.

15.03.2019, 17:45

Express pyta na swoich łamach ile potrzeba kasy na oczyszczanie miasta? To wróćcie pamięcią do czasów gdy porządkami zajmowała się spółka miejska - było czysto. Ale trzeba było wszystko oddać prywaciarzom panie były wiceprezydencie - ( następnie zawinął się do banku - zostawiając bałagan )

15.03.2019, 16:54

Swojego czasu były wizję spalarni na lublinku ale jak zawsze na wizjach się skończyło.

15.03.2019, 16:05

i tak będą sypać śmieci na Lublinku mimo zakazu miasto miasta chyba nie kontroluje a jak braknie miejsca to wysypać na nowy chodnik na zgierskiej który był dobry i wtapiają kasę łodzian na ładniejszy

15.03.2019, 14:28

i się kur... nie dziwię. jak paczka ciastek o wadze 200gram jest pakowana 3-4 razy. najpierw w karton po 100 szt * 200gr. później po 10 szt następnie opakowanie wlasciwe gdzie jest folia i foremka plastikowa...
to jest wina polityki i ludzi.

15.03.2019, 14:25

Problem w tym, że to nie Miasto odpowiada za wskazanie miejsc, do których mają trafić odpady tylko Marszałek Województwa

15.03.2019, 12:57

jak Zarząd miasta nie wie co robić to niech ustąpi ze stanowisk

15.03.2019, 12:52

wybraliśmy Zdanowską , płacimy jej ,płacimy wyższe stawki za śmieci to niech ona rozwiązuje ten problem ze swoimi kumplami

15.03.2019, 12:47

Sie spali, nie bójta żaby.

15.03.2019, 12:37

Tak to ja tego nie rozumiem za co my płacimy tyle pieniędzy za śmieci to co teraz nas to obchodzi biorą pieniądze i to nie małe od nas za utilizacje

15.03.2019, 12:22

Czy w UMŁodzi obowiązywał przy procedowaniu i wydawaniu decyzji pozwolenia na budowę KOMPOSTOWNI - Bałuty dla właścicieli sąsiednich nieruchomości wyrok sygn. akt Kp 7/09 z dn. 20.04.2011r. wydany przez 14 z 15 sędziów Trybunału Konstytucyjnego gdzie, podano w uzasadnieniu m.in.:
cyt. „Ustawodawca nie zapewnił właścicielom sąsiednich nieruchomości procedur umożliwiających skuteczną ochronę ich praw. Możliwość realizowania inwestycji na podstawie milczącej zgody organu, bez zajęcia stanowiska przez podmioty, na których prawa inwestycja ta może negatywnie oddziaływać, stanowi nieproporcjonalne ograniczenie prawa do ochrony własności i innych praw majątkowych dysponentów sąsiednich nieruchomości nieskorelowane z ochroną prawa własności (w tym prawa zabudowy nieruchomości) inwestora. Ustawodawca, prócz ułatwień procesu inwestycyjnego, nie wykazał żadnych okoliczności uzasadniających – w kontekście art. 31 ust. 3 Konstytucji − tak drastyczne ograniczenie. Zarazem zrezygnował z dążenia do zachowania równowagi w stosunkach społecznych i nie powstrzymał się od kreowania rozwiązań prawnych sprzyjających tylko wybranej grupie podmiotów − inwestorom.
W tych okolicznościach, zdaniem Trybunału Konstytucyjnego, kwestionowana regulacja narusza zasady sprawiedliwości społecznej wynikające z art. 2 oraz godzi w art. 21 ust. 1 i art. 64 ust. 1 i 2, rozpatrywany w związku z art. 31 ust. 3 Konstytucji.”

15.03.2019, 11:58

Panie Bugajski, a kto rządzi Łodzią od 8 lat, i nie piszę tego bo jestem zwolennikiem PiSu, tylko dlatego że to pana partia doprowadziła do tego. Dla was zarówno jednych jak i drugich najważniejsze są stołki , a nie praca na rzecz Łodzi. Ten awans na wiceprezesa łódzkiego MPK to pewnie otrzymał pan za wiedzę, bo ja myślę że za zasługi dla swojej partii. Ale jak mówił klasyk mój mąż jest z zawodu dyrektorem.

15.03.2019, 11:46

pis zmienil uchwale dotyczaca sortowania smieci - to ich sprezyna

15.03.2019, 11:40

Gdzie są nadpłacone pieniądze mieszkańców łodzi z tytułu ustawy śmieciowej. Czy ktoś to rozliczył? Może najwyższy czas na CBŚ i prokuraturę!!!

15.03.2019, 11:30

Można jako punkt alternawny podac stadion widzewa

15.03.2019, 11:23

Cóż, a władze miasta nie widzą problemu i wydają kilkadziesiąt milionów zł na podziemną ulicę i jednorożca. Coś jest nie tak z planowaniem wydawania pieniędzy. Będziemy zatem wywozić śmieci pod Urząd Miasta.

15.03.2019, 11:13

Nie oczekujmy od urzędników działania, zacznijmy działać my, róbmy tak aby tych śmieci było jak najmniej, dla dobra naszych dzieci.
Słodką bułkę czy kanapkę można wkładać do pojemników śniadaniowych zamiast codziennie wyrzucać kilka torebek foliowych, takie małe kroki, ale istotne i potrzebne.

15.03.2019, 10:50

Mamy specjalistów POko sld z pensjami 20 tys , i obrońce świata przed Pisem ,oni nas uratują .

15.03.2019, 10:18

Już toniemy...: https://wpolityce.pl/polityka/438092-rabiej-zwiazki-partnerski-a-na-koniec-adopcja-dzieci

15.03.2019, 10:12

To do roboty nieroby na stołkach i w koncu pomyslec oraz rozwiazac ten problem a nie tylko podwyzkami straszyc .

15.03.2019, 09:37

CzeŚć panowie Mam na imie Monika i mam 22 lata :). Napisz do mnie na https://sexanons.eu/monis22 jeśli jesteś koneserem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą.