MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Za dwa tygodnie będzie nowy ŁKS?

(bap)
Na razie na stadionie przy al. Unii grają tylko juniorzy. Wkrótce okażesię, czy w ŁKS znów będzie seniorski futbol.
Na razie na stadionie przy al. Unii grają tylko juniorzy. Wkrótce okażesię, czy w ŁKS znów będzie seniorski futbol. Łukasz Kasprzak
Trwają rozmowy na temat powstania nowego stowarzyszenia, którego celem będzie odbudowa seniorskiej piłki nożnej w ŁKS. Od dawna nie jest tajemnicą, że najbliżej podjęcia się tego zadania jest Akademia Piłkarska ŁKS, która najpóźniej za dwa tygodnie chce rozpocząć swoją działalność.

Akademia Piłkarska ŁKS, na czele której stoi prezes Łukasz Bielawski od początku prowadziła w wyścigu o sukcesję futbolowych tradycji w klubie z al. Unii. Właściwie mówiło się o tym jeszcze wtedy, gdy targana kłopotami finansowymi spółka poprzednich właścicieli występowała w I lidze. Od momentu jej wycofania z rozgrywek rozmowy w sprawie odbudowy futbolu od podstaw nabrały tempa. Szefom AP ŁKS, która do tej pory szkoliła młodzież, ale niedawno zmieniła statut i może też prowadzić drużynę seniorów, do swojego planu udało się przekonać kibiców. Wiadomo było bowiem, że bez ich poparcia nowy podmiot nie miałby wielkich szans powodzenia. Fani już w sobotnim meczu juniorów starszych ŁKS z Jagiellonią Białystok dopingowali głośno łódzką drużynę.
Na razie obie strony ustalają zasady współpracy pomiędzy AP ŁKS i Stowarzyszeniem Kibiców ŁKS. Wkrótce mają jednak podpisać porozumienie i zarejestrować podmiot, który od IV ligi reaktywuje futbol przy al. Unii. Bielawski przyznaje, że najpóźniej stanie się to za dwa tygodnie, a może oficjalnie działalność uda się rozpocząć od początku maja.
Choć ligowe rozgrywki IV ligi ruszą w sierpniu, wbrew pozorom nie ma tak dużo czasu. Plan działania i finansowania nowego podmiotu należy opracować jak najszybciej. Prezes AP ŁKS twierdzi, że obie strony mają już pomysł finansowania nowej drużyny, którą też trzeba będzie wkrótce zbudować. Trzeba też porozumieć się z władzami miasta, bo jedną z kluczowych decyzji dla przyszłości ŁKS jest budowa nowego stadionu przy al. Unii, oraz ŁZPN, który podczas zaplanowanego na czerwiec zarządu może przyznać nowemu ŁKS miejsce w IV lidze.
Na razie na stadionie przy al. Unii grają tylko juniorzy. Wkrótce okaże<br>się, czy w ŁKS znów będzie seniorski futbol.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany