Z misją specjalną za sterami samolotu - niezwykłe wyzwania tylko w pracowni Liceum Politechniki Łódzkiej

Magdalena Jach
Magdalena Jach
W Liceum Politechniki Łódzkiej została otwarta pierwsza w Polsce pracownia Pop-up Newton Room. Tworzą ją nowoczesne laboratorium, specjalnie przygotowane stanowiska pracy i mini-aula wykładowa, powstałe we współpracy z firmą Boeing reprezentującą tzw. “Newton Concept”. W czasie trzygodzinnych zajęć uczniowie poznają program edukacyjny „W chmurach z liczbami”.

Firma Boeing od lat wspiera ambitne programy społeczne, zwłaszcza w dziedzinie edukacji. Projekt Pracowni Newton Room to świetna okazja, aby wprowadzić innowacyjne metody edukacyjne pobudzające zainteresowanie uczniów naukami ścisłymi. Fundacja FIRST Scandinavia jest właścicielem i zarządcą pracowni. Od 2000 roku, firma opracowała oraz wdrożyła koncepcje i projekty z dziedziny STEM dla ponad 500 tys. dzieci i młodzieży.

Pracownia „Newton Room” jest to nowocześnie wyposażona sala lekcyjna dostosowana do zajęć z modułu awiacji z wykorzystaniem symulatorów lotu samolotem. Powstała we współpracy z firmą Boeing  - informuje Tomasz Kozera, dyrektor PLO PŁ. - W pracowni, przez trzy tygodnie, od 5 do 24 listopada zaplanowano zajęcia dla uczniów łódzkich szkół podstawowych ostatnich klas (VII i VIII) i ponadpodstawowych z klas pierwszych. Specjalnie przeszkolony nauczyciel poprowadzi spotkania w języku polskim. Zadaniem uczniów będzie przeprowadzenie lotniczej misji ratunkowej. Będą pracować w grupach, dokonywać obliczeń i pomiarów, tak by zaplanować praktyczny lot zwiadowczy,  przy pomocy stacjonarnych symulatorów lotu.  

Zajęcia “Newton Room” koncentrują się wokół zagadnień związanych z lotnictwem, z wykorzystaniem elementów informatyki, matematyki i fizyki. Podczas lekcji uczniowie będą mieli możliwość przeżycia edukacyjnej przygody, skorzystania z nowoczesnego sprzętu, poprowadzenia badań i pracy w zespole. Organizatorzy przedsięwzięcia chcą aby, jak największa liczba dzieci i młodzieży miała okazję w ciekawy i praktyczny sposób zdobywać nową wiedzę i umiejętności.
 
10 listopada (niedziela) będzie dniem otwartym dla pracowników Politechniki Łódzkiej i ich rodzin. Organizatorzy zapraszają do Pracowni Newton Room w godz. 10.00 - 16.00.
 
17 i 24 listopada, zostaną zorganizowane dni otwarte dla mieszkańców Łodzi. Dalsze losy i finansowanie tego pilotażowego projektu w PLO PŁ jest uzależnione od decyzji władz PŁ i miasta Łodzi.
 
W Norwegii, Danii i Szkocji powstało już ponad 40 tego typu placówek. Dzięki współpracy z firmą Boeing projekt zostanie rozszerzony również na inne części Europy i świata.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie