Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Z kim łodzianie chcą wyjeżdżać na leczenie do uzdrowiska

lb
Fot. Grzegorz Galasinski
Najczęściej razem na leczenie sanatoryjne chcą wyjechać małżonkowie. Zdarza się, że taką pisemną prośbę składają znajomi (także różnej płci) oraz rodzic i jego dorosłe dziecko. Niekiedy w tym samym czasie i w tym samym sanatorium chcą korzystać z zabiegów grupy znajomych, koleżanki pracujące w tej samej firmie lub zaprzyjaźnione małżeństwa. Nie zawsze jest to jednak możliwe.

- Pacjenci mogą wnioskować o połączenie skierowań na leczenie uzdrowiskowe, tak aby wyjazd odbył się w tym samym czasie i w tym samym uzdrowisku - mówi Magdalena Góralczyk z łódzkiego oddziału NFZ. - Fundusz nie ma jednak obowiązku spełniania tych próśb.

Aby urzędnicy NFZ przychylnym okiem spojrzeli na prośbę o leczenie uzdrowiskowe w tym samym terminie w jednym uzdrowisku, musiałyby być spełnione łącznie dwa warunki: złożenie skierowań w tym samym czasie (najlepiej tego samego dnia, bo skierowania przydzielane są zgodnie z miejscem na liście oczekujących) oraz aprobata skierowań na ten sam rodzaj i profil leczenia przez lekarza specjalistę balneoklimatologa.

Pacjenci ubiegający się o leczenie uzdrowiskowe powinni być bowiem samodzielni. Do sanatorium w ramach NFZ nie możemy wyjechać z opiekunem.

MATURA 2016 Z POLSKIEGO ODPOWIEDZI, PYTANIA, ARKUSZE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany