XXXV Bieg Sylwestrowy w Łodzi wygrali Robert Głowala i Monika Kaczmarek. Zdjęcia z Biegu Sylwestrowego Łódź

Krzysztof Szymczak, Jan Hofman
W Arturówku odbył się XXXV Bieg Sylwestrowy. Tradycyjnie impreza kończyła sportowy rok w Łodzi.

W biegu młodzieżowym (2 km, 200 uczestników) wygrali: Aleksandra Karolczuk i Kacper Kurowski
W rywalizacji dziewcząt druga była Martyna Karolczuk, a trzecia Amelia Napierała. Drugi miejsce w biegu chłopców zajął Piotr Kleczewski, trzecie Karol Sokołowski.

W Arturówku odbył się XXXV Bieg Sylwestrowy. Tradycyjnie imp...

Biegu VIP-ów (1 km) wygrał mistrz olimpijski Zbigniew Bródka. drugi był Jarosław Sowiński (prodziekan Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ), a trzeci był Marek Sekieta (pełnomocnik rektora PŁ). Czwarta linię mety minęła, pierwsze miejsce wśród kobiet Wanda Panfil, była mistrzyni świata w maratonie.

Biegu głównym (1000 zawodniczek i zawodników); wygrali Robert Głowala i Monika Kaczmarek.

1. Monika Kaczmarek
2. Kinga Królik
3. Zoila Gomez

1. Robert Głowala
2. Piotr Stypułkowski
3. Piotr Wijata

Wszyscy, którzy ukończyli bieg, otrzymali pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek (grochówka i kiełbaska z grilla).

Honorowy patronat nadbiegiem objęli prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (była honorowym starterem biegu głównego), która była też starterem i marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.
W biegu głównym wystąpił wiceminister w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju i łódzki poseł Waldemar Buda.