Wzrosła liczba bezrobotnych w powiecie pabianickim

Lila Sayed
Lila Sayed
Aż 401 mieszkańców pow.pabianickiego zgłosiło się w styczniu do Powiatowego Urzędu Pracy w Pabianicach. W tym samym czasie z ewidencji wyłączono 312 bezrobotnych.

Stopa bezrobocia w powiecie pabianickim (w końcu grudnia 2019) - 6,2% iw porównaniu do listopada nastąpił wzrost o 0,1 punktu procentowego. Powiat pabianicki zawyża także średnią krajową, która wynosi 5,2 % oraz wojewódzką - 5,4%.

W styczniu do pabianickiego PUP wpłynęło 531 ofert pracy i aktywizacji zawodowej na różne stanowiska. Ogólna kwota przeznaczona na aktywizację bezrobotnych w 2020 r. – 7.952.200,00 zł.

Aktualne formy aktywizacji:

  • od 12.03.2020 r. do 13.03.2020 r. – zapisy na spotkania informacyjne dla osób poniżej 30 roku życia chcących skorzystać z dotacji na otwarcie działalności gospodarczej (dotacje w wysokości 22 tys.zł)
  • od 17.02.2020 r. do 21.02.2020 r. – refundacje kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego (22 tys. zł).

Dyplom zawodowy robi różnicę: lepszy start na rynku pracy.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mirek

Czy włodarze coś robią by to zmienić ,myślę że nie raczej widać że olewają by po czasie zgonić na rządzącą partię .Czy zabiegają o to by znaleźć inwestora zagranicznego ,nic w tym kierunku ni słychu ni widu ale windować podatki to umieją -tylko pogratulować

Dodaj ogłoszenie