Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu- lider w kształceniu na kierunku DIETETYKA

Sponsorem akcji specjalnej jest Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu
Wyjątkowe specjalności, wysokie stypendia i pewna praca – to największe atuty Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Przez ostatnią dekadę Uczelnia stale rozwija się stawiając na wysoką jakość kształcenia i praktyczną naukę zawodu. Obok kosmetologii i pedagogiki, jednym z wiodącym kierunków, które oferuje WSBiNoZ jest DIETETYKA.

Dlaczego warto wybrać studia na kierunku DIETETYKA?

Na świecie jest już ponad 2,1 miliarda osób zmagających się z nadwagą i otyłością. Pandemia otyłości, w połączeniu z modą na zdrowy tryb życia i szczupłą sylwetką, sprawiła, że dietetyk nie jest już zawodem niszowym. Na rozpisanie indywidualnej diety coraz częściej decydują się nie tylko sportowcy, ale także zwykli Państwo Kowalscy, którzy mają dość nadwagi i nieudanych prób odchudzania.

Dietetyk posiada wiedzę pozwalającą mu ocenić, co jest prawdziwą przyczyną nadwagi, a także oddzielić psychologiczne przyczyny zaburzeń odżywiania (np. brak akceptacji własnego ciała czy stres) od tych związanych z nieodpowiednim trybem życia. Dzięki temu, może podjąć stosowne kroki pozwalające najpierw ustabilizować wagę, a potem wyeliminować niekorzystne zwyczaje żywieniowe.

Nie tylko odchudzanie.

Dietetyk zajmuje się badaniem produktów żywnościowych, planowaniem, nadzorowaniem i stosowaniem zasad żywienia zarówno dla osób indywidualnych, jak i całych zbiorowości. Dba on o prawidłowe i racjonalne odżywianie, zwłaszcza w czasie choroby i w specjalnych stanach organizmu ludzkiego. Wiedza dietetyka jest szczególnie potrzebna osobom, które cierpią na przewlekłe choroby układu pokarmowego, nerek, choroby metaboliczne, układu krążenia. Stąd dietetyka można spotkać w szpitalach czy sanatoriach. Jego zadaniem jest wspomóc proces leczenia odpowiednim doborem diety lub poprawić samopoczucie pacjenta poprzez odżywianie, dlatego musi doskonale znać nie tylko anatomię i fizjologię człowieka, ale też skutki działania produktów żywnościowych.

Przykładowe miejsca pracy dietetyka:

•placówki żywienia zbiorowego tj. żłobki, przedszkola, szkoły, domy opieki społecznej
•przychodnie i gabinety specjalistyczne
•własna działalność w zakresie porad dietetycznych
•placówki służby zdrowia zajmujące się pacjentami z zaburzeniami psychosomatycznymi
•kluby sportowe
•ośrodki rekreacyjno-rehabilitacyjne
•siłownie
•ośrodki SPA

Biuro Rekrutacji
ul. Piotrkowska 278
90-361 Łódź
tel. 42 683 44 18
fax: 42 683 44 22
www.medyk.edu.pl
[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany