Wystawa Światowa Expo w Dubaju – Województwo Łódzkie wspiera przedsiębiorców

Materiał informacyjny Expo Dubaj
Wystawa Światowa Expo w Dubaju to największe wydarzenie gospodarczo-promocyjne, które daje przedsiębiorcom szansę na zaprezentowanie swoich produktów i usług na arenie międzynarodowej. W wydarzeniu będą brały udział zarówno korporacje, jak i firmy średniego i małego szczebla. Na Expo 2020 w Dubaju nie zabraknie również przedstawicieli Województwa Łódzkiego, które już od ponad roku przygotowuje się do prezentacji potencjału regionu.

Jedyne takie wydarzenie na skalę światową

Ze względu na ogólnoświatową pandemię koronawirusa, został przesunięty termin wydarzenia. Odbędzie się w dniach 1 października 2021 r. – 31 marca 2022 r., stając się na pół roku stolicą świata biznesowego. Dla wielu przedsiębiorców Wystawa Expo jest porównywalna skalą do Mistrzostw Świata W Piłce Nożnej, przyciągając całą rzeszę gości. Wystawy Światowe Expo są międzynarodowymi wydarzeniami promocyjnymi, w ramach których zostaje zaprezentowany dorobek gospodarczy, techniczny, naukowy oraz kulturalny. Nie brakuje również rozrywkowego charakteru imprezy – uczestnicy przewidują wiele atrakcji nawiązujących do kultury swojego narodu. Organizatorzy prognozują, że Expo w Dubaju odwiedzi aż 18 mln gości, a w wystawie weźmie udział 200 krajów i organizacji międzynarodowych.

Województwo Łódzkie. Nowoczesność inspirowana tradycją

Województwo Łódzkie zaprezentuje się w Pawilonie Polski w terminie 6-10 listopada 2021 r. pod hasłem „Województwo Łódzkie. Nowoczesność inspirowana tradycją”. W ramach interaktywnej wystawy, Województwo Łódzkie przedstawi przemysł włókienniczy w odniesieniu do tradycji historycznych regionu oraz innowacyjne technologie w dziedzinie tworzenia tkanin. Planowane są również działania w zakresie promocji najwyższej jakości regionalnych produktów spożywczych, pokazy muzyki i tańców ludowych, występy teatralne, prezentacja kolekcji mody inspirowanej elementami regionalnych strojów ludowych, seminarium branżowe, koncerty fortepianowe oraz warsztaty dla dzieci prowadzone przez artystów ludowych z regionu.

Województwo Łódzkie, jako region z ogromnym potencjałem, zakłada wzmocnienie pozytywnego wizerunku na arenie międzynarodowej, promocję gospodarczą oraz prezentację technologii.

„Udział w Expo 2020 to możliwość pozyskania nowych kontaktów biznesowych i relacji handlowych na terenie ZEA. Expo ma wymiar promocyjny, ale przede wszystkim jest szansą na wymierne korzyści biznesowe” – mówi Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego, Ambasador udziału Polski w Expo 2020 Dubai.

Prezentacja Województwa Łódzkiego będzie miała charakter interaktywnej wystaw, której motywem będzie nowoczesny przemysł włókienniczy i modowy, nawiązujący do tradycji historycznych regionu, a także nowatorskie technologie w dziedzinie tworzenia tkanin. W wydarzeniu mogą wziąć udział przedsiębiorcy reprezentujący sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z różnych branż, prowadzących działalność na terenie województwa Łódzkiego. To wyjątkowa okazja na prezentację regionu i innowacyjnych przedsiębiorstw na Bliskim Wschodzie, który stanowi centrum wymiany handlowej.

Dofinansowanie dla uczestników od Województwa Łódzkiego

Województwo Łódzkie oferuje wsparcie finansowe dla przedsiębiorców, którzy zostaną wybrani w drodze rekrutacji. Dofinansowanie obejmuje m.in. zapewnienie powierzchni wystawienniczej w strefie wystaw czasowych Pawilonu Polski, transport lotniczy, transport materiałów promocyjnych, zakwaterowanie, opiekę tłumacza, koszty uczestnictwa, szkolenie z zakresu etykiety biznesowej obowiązującej w krajach arabskich.

Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie dostępnym na stronie Województwa Łódzkiego:www.biznes.lodzkie.pl.

Zapraszamy do udziału w rekrutacji przedsiębiorców z Łódzkiego

Aby zgłosić chęć udziału w Wystawie Województwa Łódzkiego na Expo w Dubaju, należy wypełnić formularz rekrutacyjny zamieszczony na stronie https://biznes.lodzkie.pl/expodubaj/. Przedsiębiorstwa zostaną wybrane w otwartej rekrutacji, która trwa do 30 czerwca 2021 r.

Weź udział w rekrutacji i otrzymaj wsparcie finansowe na Expo 2020 w Dubaju!

Więcej informacji na stronie internetowej poświęconej udziałowi Województwa Łódzkiego w EXPO w Dubaju: www.biznes.lodzkie.pl/expodubaj/ oraz na kanale społecznościowym Łódzkie dla Biznesu.

Artykuł finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
i budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

Dodaj ogłoszenie