Wyrzuć z domu telewizor – nowe trendy mieszkaniowe

  Wyrzuć z domu telewizor – nowe trendy mieszkaniowe

  Materiał Informacyjny

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Wyrzuć z domu telewizor – nowe trendy mieszkaniowe
  Telewizor jeszcze niedawno był podstawowym elementem wyposażenia większości domów. Najpierw dumnie stał na szafce w widocznym punkcie, potem wisiał na ścianie i służył za swoistą ozdobę dla wnętrza. Coś się jednak zmieniło. Coraz więcej ludzi rezygnuje z takiego odbiornika na rzecz innych elementów.
  Wyrzuć z domu telewizor – nowe trendy mieszkaniowe

  Relaks zamiast hałasu


  W centralnym punkcie pokoju dziennego często znajduje się dzisiaj kominek lub biokominek stojący. Zmęczeni po długim, ciężkim dniu w pracy marzymy raczej o spokojnym relaksie w blasku płomieni niż kolejnej dawce niepokojących wiadomości. Nic dziwnego, że decydujemy się pozbyć hałaśliwego odbiornika i w jego miejscu postawić np. biokominek wolnostojący z szybą.


  Element ten doskonale wpisuje się w bardzo modne, skandynawskie klimaty. Hygge i lagom, które staramy się praktykować, zachęcają do odcięcia się od pogoni i skupienia na małych, codziennych przyjemnościach. Jedną z nich jest właśnie zasłużony odpoczynek w świetle płomieni. I tutaj swoje miejsce odnajduje biokominek stojący, który jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego kominka – nie wymaga podłączenia do komina i jest ekologiczny. Kilka ciekawych aranżacji znajdziesz tutaj.


  Czytelnia w domowym zaciszu


  Innym pomysłem na ciekawe zagospodarowanie pozbawionej telewizora przestrzeni jest stworzenie w pokoju ogromnej, domowej biblioteczki. To marzenie wielu ludzi, często niestety pomijane przy okazji gospodarowania wnętrza. Mieszkania zwykle nie są na tyle przestronne, by pomieścić wszystkie gadżety. Rezygnacja z wielkiego ekranu pomoże. Da nam bowiem możliwość przeznaczenia całej ściany na półki.


  Taka biblioteczka pomieści masę książek, które dodatkowo możemy ustawić według kolorystycznego klucza. Całość będzie się wtedy prezentować naprawdę elegancko i z klasą. Kolejne poziomy regału warto również ozdobić roślinami lub ramkami ze zdjęciami, które dodadzą lokum domowego klimatu.


  Zalew zieleni


  Kolejną opcją na zastąpienie strefy telewizyjnej w mieszkaniu jest stworzenie sporych rozmiarów domowego ogródka. Regały, wieszaki, stelaże – wszystkie one pomogą uczynić domową przestrzeń zielonym rajem. Zanim zaczniemy je montować, stwórzmy plan, na którym rozrysujemy co i gdzie ma się znaleźć. Tak, by potem uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.


  Tego typu ściana roślinności będzie nie tylko piękną ozdobą, ale też ekologicznym, dającym zdrowie elementem wyposażenia. Wystarczy umieścić tam przedstawicieli flory znanych ze swoich oczyszczających powietrze właściwości. I domowy filtr gotowy!  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo