Wyremontują Stawy Jana! [zdjęcia]

izj
Rozpoczął się kolejny etap modernizacji terenów rekreacyjnych znajdujących się w rejonie Stawów Jana. Na tegoroczne prace przeznaczono w sumie 450 tys. zł. Renowacja zbiornika i jego okolic odbywa się od 2014 r. Do tej pory wydano na nią już ponad 3,5 mln zł.

– W ramach tegorocznych prac zostaną dobudowane kolejne alejki dla pieszych – mówi Eryk Rawicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi, który sprawuje pieczę nad tym terenem. – Będą wykonane z kostki brukowej. Oprócz tego zostaną zamontowane dodatkowe ławki i kosze na śmieci. Pojawią się też nowe nasadzenia, a na wyspie zostaną rozstawione betonowe siedziska oblane laminatem. Nowe siedzisko pojawi się też wzdłuż plaży.

Po wakacjach z kolei rozpocznie się modernizacja przystani wraz z przylegającymi do niej pomostami i schodami prowadzącymi do wody.

W sumie w tym roku, w ramach budżetu obywatelskiego, zostanie zrealizowane 20 projektów wartych 12,5 mln zł dotyczących zieleni i terenów zielonych. Będzie to m.in. 20 drzew w donicach na pl. Dąbrowskiego (220 tys. zł), rozbudowa Parku Julianowskiego (1,4 mln zł) i nowe tereny rekreacyjne na Radogoszczu Wschodzie (1,5 mln zł).

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Rafał Maślak: Często otrzymuję szokujące fotki i filmiki (x.news/tvn24)