Wypowiedzi szkoleniowca i piłkarzy Widzewa po sparingu z Rakowem Częstochowa

Enkeleid Dobi nie należy do trenerów spokojnie siedzących na ławce rezerwowych
Enkeleid Dobi nie należy do trenerów spokojnie siedzących na ławce rezerwowych krzysztof szymczak
Pierwszoligowi piłkarze Widzewa zremisowali w sparingu z Rakowem Częstochowa 1:1. Oto, co powiedzieli po tym spotkaniu łodzian Enkeleid Dobi oraz kilku zawodników (w rozmowie z klubowym portalem).

Enkeleid Dobi (trener Widzewa): - Pozytywnie oceniam spotkanie z Rakowem. Daliśmy zagrać dwóm składom i zrealizowaliśmy cele przedmeczowe, które mają procentować w przyszłości i wskazać nam mankamenty w naszej grze. Szkoda straconych dwóch bramek, dlatego musimy pracować nad konsekwencją w defensywie. To jest taki poziom, że każdy zawodnik musi wyciągać wnioski i dostosowywać się do wysokiego poziomu.Dziś widziałem w naszym wykonaniu dwie dobre połowy i jestem zadowolony z naszej postawy na tle rywala z ekstraklasy. Mamy drużynę, która cały czas się rozwija, a dziś każdy z piłkarzy wykonał postawione mu zamierzenia.Nie jesteśmy jeszcze w stanie określić, ile potrwa przerwa Mikulicia. Jest nam ogromnie przykro, bo to chłopak, który posiada ogromny potencjał i rozkręcałby się z każdym spotkaniem. Wierzę, że kontuzja nie będzie poważna.

Michael Ameyaw: - Czuliśmy się dziś dobrze jako drużyna i myślę, że szczególnie w pierwszych fragmentach spotkania mieliśmy przebieg gry pod kontrolą, a Raków nie miał zbyt wiele sytuacji. Później rywale zdobyli dwie bramki i przejęli inicjatywę we własne ręce. Uważam, że nie zasłużyliśmy na przegranie pierwszej części gry.

Karol Czubak: - Napastnik ma satysfakcję z bramek strzelanych nawet w sparingach. Gol to gol, każda bramka dodaje pewności siebie. Liczę na to, że w najbliższym spotkaniu ligowym zrehabilitujemy się za wpadkę z Radomiakiem i zdobędziemy trzy punkty. Dzisiejszy sparing z Rakowem był fajnym doświadczeniem, które dało nam możliwość pokazać się na tle rywala z ekstraklasy. To dobra lekcja, szczególnie że zakończona remisem. Czuję, że powoli wracam do swojej formy z poprzedniego sezonu.

Miłosz Mleczko: - Jako bramkarza cieszy mnie czyste konto. Uważam, że nasz zespół zaprezentował się w sparingu dobrze, szczególnie w drugiej połowie, kiedy nie miałem wiele roboty. Nie zmienia to faktu, że musiałem być w pełnej gotowości, by być gotowym do interwencji. Mam nadzieję, że tak będą wyglądać nasze spotkania i każde z nich będziemy kończyć na zero z tyłu.

Patryk Stępiński: - To był dobry sparing z mocnym zespołem z ekstraklasy. Bardzo chcieliśmy popracować nad rzeczami, które ostatnio wypadły słabiej. Dzisiejsza gra kontrolna miała ważne znaczenie w sferze mentalnej. Jeśli potrafimy się korzystnie zaprezentować na tle ekstraklasowego rywala, to możemy to zrobić również w lidze.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0