Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wypłukani celebryci ! Czyszczenie jelita sposobem na odchudzanie?

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Znanym politykiem, który oficjalnie przyznaje się do korzystania z naturalnych metod oczyszczania organizmu, jest Ryszard Kalisz.
Znanym politykiem, który oficjalnie przyznaje się do korzystania z naturalnych metod oczyszczania organizmu, jest Ryszard Kalisz. Polskapresse
Najmodniejszym zabiegiem wśród towarzyskiej śmietanki jest ostatnio hydrokolonoterapia, w trakcie której medyk przepuszcza 80 litrów wody przez jelito. Sławni, piękni i bogaci korzystają z niej, by być jeszcze piękniejszym i chudszym.

Podobno nawet prezydent Zwolenniczką tego zabiegu jest ponoć Małgorzata Foremniak. Publicznie o jego zaletach mówi poddający się odchudzającemu płukaniu poseł Ryszard Kalisz. W klinice stosującej hydrokolonoterapię pojawili się również Edyta Górniak, Tomasz Kammel, Michał Żebrowski, Maja Sablewska i Aleksander Kwaśniewski.

Zabieg płukania jelita odbywa się m.in. w takim miejscu.

Plotka głosi, że odkąd pod warszawską kliniką czatują paparazzi, celebryci czyszczą jelito w Łodzi. Od kilku lat mamy taki gabinet. Właściciele milczą pytani o znanych klientów. - Z zabiegu korzystają generalnie osoby z wyższym wykształceniem - mówi fizjoterapeuta o pacjentach poddających się płukaniu jelita grubego. - Trzech klientów na czterech to kobiety. Panowie, którzy korzystają z hydrokolonoterapii, to mężczyźni w wieku od 20 do 40 lat.

Znanym politykiem, który oficjalnie przyznaje się do korzystania z naturalnych metod oczyszczania organizmu, jest Ryszard Kalisz.

Nasza najstarsza klientka miała 96 lat, a jelito zdrowe jak nastolatka. Większość klientów to osoby bardzo dbające o zdrowie, które oczyszczanie traktują jak wspomaganie organizmu. Specjaliści twierdzą, że zabieg powinno wykonywać się co najmniej raz w roku. Ciepła woda i rurka w pupie Oczyszczanie jelita praktykowane jest od tysięcy lat. Lewatywę znali starożytni Rzymianie, a sto lat temu leczono nią większość schorzeń. Jednak lewatywa to płukanie tylko 20-centymetrowego odcinka jelita. W trakcie hydrokolonoterapii, której jeden zabieg kosztuje 200 zł, płucze się jelito grube na całej jego długości, czyli od 1,2 do 2 m.

- Nieprawidłowe odżywianie, siedzący tryb życia, zanieczyszczenie środowiska, toksyny, konserwanty, ulepszacze - to wszystko powoduje, że w jelicie grubym zbierają się niestrawione resztki pokarmu, z których tworzą się kamienia kałowe, bytują pasożyty i grzyby - mówi terapeutka wykonująca te zabiegi w Łodzi. - Te niestrawione reszki tak oblepiają jelito, że z czasem traci ono naturalną perystaltykę. Ktoś kto ma tak zanieczyszczone jelito dosłownie gnije od środka. Stąd też bierze się epidemia chorób jelita grubego.

Zaparcia, biegunki, wzdęcia, bóle głowy, zmiany na skórze, nieświeży oddech... Długo można wymieniać dolegliwości, których źródłem może być niesprawne jelito grube. Jego oczyszczenie w trakcie zabiegu hydrokolonoterapii trwa niecałą godzinę. Pacjent leży na plecach całkowicie okryty, a specjalną rurką do jego jelita wprowadzana jest woda o temperaturze ciała. Woda przepływa przez jelito, wypłukuje to, co w nim zostało, a następnie rurką odprowadzana jest do urządzenia i na końcu do kanalizacji. Płukanie odbywa się w obiegu zamkniętym.

- Zaczynamy od podania jednej - dwóch szklanek wody do jelita, a następnie cały czas pod kontrolą urządzenia, zwiększamy ilość wprowadzanej wody i równocześnie odprowadzamy brudną - wyjaśnia medyk. - Zabieg hydrokolonoterapii jest całkowicie bezbolesny. Po nim funkcjonujemy normalnie, np. możemy iść do pracy. Niektórzy pacjenci po zabiegu wstają lżejsi o kilka kilogramów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany