ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Wypadek w Słowinie. Autobus zderzył się z samochodem ciężarowym. Dwie osoby nie żyją

Do tragicznego w skutkach zderzenia autokaru z dziećmi z samochodem ciężarowym doszło w Słowinie. Wiadomo już, że dwie osoby, które uczestniczyły w wypadku

Radek Koleśnik

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/96] Następne

Do tragicznego w skutkach zderzenia autokaru z dziećmi z samochodem ciężarowym doszło w Słowinie.

Wiadomo już, że dwie osoby, które uczestniczyły w wypadku w powiecie sławieńskim, nie żyją.

Do zdarzenia doszło w Słowinie w powiecie sławieńskim. Jak nas poinformował oficer prasowy komendy policji w Sławnie, doszło do zderzenie samochodu ciężarowego z autobusem rejsowym.

Kierowca samochodu ciężarowego z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i otarł się o autobus. Autobus, którym jechali dorośli oraz dzieci, wjechał do rowu. Policja podaje, że kilkanaście osób jest rannych. Dwie osoby, które były reanimowane, niestety nie przeżyły. Ranni są transportowani do szpitala w Sławnie oraz w Koszalinie. W akcji uczestniczy m. in. śmigłowiec ratunkowy.

Marzena Sutryk


AKTUALIZACJA:

Akcja ratunkowa została zakończona.

- Na chwilę obecną wiemy, że w wypadku zginęły dwie młode osoby, kobieta i mężczyzna w wieku 19 i 20 lat. 6 osób jest ciężko rannych. 11 osób odniosło lżejsze obrażenia - mówi nam na gorąco asp. Karol Dąbrowski z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie.

Na miejscu jest 16 zastępów straży pożarnej. Wszyscy ranni zostali rozwiezieni do szpitali w Słupsku, Koszalinie, Gryficach i Sławnie.

Według wstępnych informacji busem podróżowali w większości uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Jak ustaliła policja obaj kierowcy byli trzeźwi. Bus należał do prywatnego przewoźnika z powiatu sławieńskiego. W akcji brało również udział Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Droga krajowa DK 37 cały czas jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy od strony Darłowa przez Rusko.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobusem podróżowały 23 osoby. W większości byli to uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Poszkodowani to przede wszystkim młode osoby w wieku od 16 do 17 lat.

WOJCIECH KULIGPolecamy