Wypadek tramwaju MPK. Na ul. Dolnej przy Zgierskiej tramwaj uderzył w słup. Zajmie się tym prokuratura! [FILM ZDJECIA]

tjZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (19 zdjęć)
Na ul. Dolnej przy skrzyżowaniu z ul. Zgierską doszło do wypadku. Tramwaj linii 3 jadący w kierunku Zgierza wypadł z szyn i uderzył w słup. 5 osób zostało poszkodowanych. Ruch w rejonie skrzyżowania jest mocno utrudniony.

W czwartek, po południu, wydane zostało oświadczenie w tej sprawie.

Poniżej publikujemy treść oświadczenia:
Prokuratura Rejonowa Łódź – Polesie wyjaśnia okoliczności wykolejenia się tramwaju, do którego doszło dzisiaj przy ulicy Zgierskiej. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznało 5 osób. Cztery z nich trafiły do szpitali – dwie w momencie przewożenia były nieprzytomne. W związku ze zdarzeniem prowadzone będzie śledztwo, dotyczące nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.
Zdarzenie miało miejsce dzisiaj, około godziny 9.30. Jak wynika z dokonanych ustaleń, do wykolejenia doszło w niedługim czasie od odjazdu tramwaju z przystanku, podczas manewru skrętu w prawo z ulicy Zgierskiej w ulicę Dolną. Z szyn wypadł drugi wagon składu uderzając w słup trakcyjny. W wyniku zdarzenia obrażeń ciało doznało 5 osób, cztery z nich przewiezione zostały do szpitala, dwie były nieprzytomne.
Prokurator, funkcjonariusze policji z udziałem biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. 51 – letni motorniczy był trzeźwy. Na obecnym etapie nie sposób przesądzać co było przyczyną wypadku. Na potrzeby śledztwa tramwaj został zabezpieczony. Przedmiotem szczegółowej oceny będzie jego stan techniczny. Dokonano sprawdzeń w zakresie stanu torowiska. Ocenia będzie także prawidłowość techniki jazdy.

Tramwaje kierowane objazdem od przystanku Zgierska/Dolna, na wprost ul.Zgierską do pętli Helenówek.
Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.

5 osób doznało potłuczeń całego ciała. Są to urazy powierzchowne. Poszkodowani trafili do szpitali: WAM, MSW w Zgierzu i CKD. Jedna osoba odmówiła hospitalizacji.

Na miejscu pracowały cztery ekipy pogotowia ratunkowego i 5 zastępów straży pożarnej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 34

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Majk

No naprawdę katastrofa. Trzeźwy prowadził pojazd który sam się prowadzi po starych szynach jedyne co mógł źle zrobić to nie dostosować prędkość.Dożywocie ! Weźcie się za te złomy a nie ludzi po sądach będziecie ciągać.

G
Gość
2019-05-16T14:37:21 02:00, Powożący MPK:

to zakała łodzkich dróg. Szczególnie piętnuję debili, którzy postanawiają zablokować cały pas i postać sobie 2 zmiany świateł bo im się czas przyjazdu nie zgadza. Używanie kierunkowskazów przy włączaniu się do ruchu, czy świateł awaryjnych także nie boli nieomylni imbecyle!

2019-05-17T07:35:13 02:00, Gość:

Dla Twojej wiadomości liczy się czas odjazdu a nie przyjazdu idiotk.

gościu pisząc o prowadzących że są imbecylami to kim ty jesteś ???? według ciebie i twojego wysokiego ilorazu enetelygencyji to kiedy pojazd włącza się do rucachu i musi użyć kierunkowskazu???

G
Gość

Ogólnie to wczoraj 3 razy się wykoleil nawet na specjalnych wózkach

G
Gość

Ten sam tramwaj kilka godzin później znowu wypadł z szyn tylko,że na ul. Warszawskiej....

G
Gość
2019-05-16T14:37:21 02:00, Powożący MPK:

to zakała łodzkich dróg. Szczególnie piętnuję debili, którzy postanawiają zablokować cały pas i postać sobie 2 zmiany świateł bo im się czas przyjazdu nie zgadza. Używanie kierunkowskazów przy włączaniu się do ruchu, czy świateł awaryjnych także nie boli nieomylni imbecyle!

Dla Twojej wiadomości liczy się czas odjazdu a nie przyjazdu idiotk.

G
Gość
2019-05-16T23:42:22 02:00, cd:

niestety sprzęt łódzkiego mpk jest w złej kondycji dodatkowo wielu motorniczych i kierowców jest zmęczonych życiem problemami drugą pracą dodatkową i kacem czasem... wszędzie pośpiech i zła infrastruktura szyn trakcji i mamy efekt

Nie masz pojęcia o czym piszesz. To że w Twojej pracy dopuszcza się przechodzenie na kacu to nie znaczy że wszędzie tak jest.

Po drugie niejeden motorniczy ma wypłatę 2x większa niż Ty więc nie potrzebuje drugiej pracy.

G
Gość

Szkoda gadać. Mpk to wielki bałagan. Tam potrzeba wieloletnich zmian, odpowiedzialnych ludzi,

a
as
2019-05-16T11:32:39 02:00, Gość:

Na Kilinskiego...tramwaje z ludzmi musza stac w korkach bo jakis urzednik pozwolil aby samochody z 1 kierowca nie musial ruszyc.4 liter. Zacofane miasto przez zacofane wladze.

2019-05-16T12:41:16 02:00, Kierowca:

A gdzie mają jeździć jak Sienkiewicza zamknięta. To prawda zacofane miasto, tramwaje to 19 wieczne zacofanie, jadą po 20 na godzinę i tamują ruch samochodow. Jedyne gdzie powinny zostać to na wydzielonych torowiskach. Na innych liniach zlikwidować wprowadzić autobusy, będzie szybciej dla wszystkich.

2019-05-16T14:44:09 02:00, Gość:

buhaha...samochod w Srodmiesviu to w Europie jest zacofanie. Transport komunikacja jest symbolem nowoczesnosci. A teraz idz i myjka wymyj swojego bozka.

2019-05-16T15:08:32 02:00, LOL:

Buchacha w najpierw trzeba mieć śródmieście!

2019-05-16T15:47:06 02:00, Gość:

buahha....to ze we wsi pod Lodzia nie masz nie znaczy ze musisz myslec, ze w miescie go nie ma. Pozdro dla Bialej.

te..bucha ha haj.. opanuj swoje dowcipy.. .Łódź za obecnych zarządów komunistyczno faszystowskich to ju tylko duża wieś... ...faszyzm i komunizm to było modne 200 lat temu... ..totalny obciach

c
cd

niestety sprzęt łódzkiego mpk jest w złej kondycji dodatkowo wielu motorniczych i kierowców jest zmęczonych życiem problemami drugą pracą dodatkową i kacem czasem... wszędzie pośpiech i zła infrastruktura szyn trakcji i mamy efekt

T
Trambajarz

Słup wymusił.

a
ajwaj ajwaj
2019-05-16T15:54:20 02:00, Artur:

Proszę poszkodowanych pasażerów tramwaju o kontakt, mam do przekazania ważne informacje. Mój e-mail: arturs1605lo@popk.pl

ja tez mam dla iebie wazna wiadomosc-SPIERD.ALJ

G
Gość
2019-05-16T15:10:09 02:00, 30%:

70% mordy w kubeł! Głosowaliście to macie!

oj za pisu to by metro by było i jezdnie proste i tramwaje nowsze oj Mateusz ratuj

j
jurny stefan
2019-05-16T15:28:28 02:00, Gość:

Hej panowie,Chciałabym tą drogą poznać fajnego faceta na resztę życia.Ja 25 letnia szczupła blondynka po nieudanym związku,wiek nie gra roli, jesteś samotny ? Napisz do mnie na portalu : www.wyspakobiet.eu/ola25

Ja jestem fajnym facetem na resztę życia ! Mojego życia , to długo nie potrwa . Co mam załatwić ?

G
Gość
2019-05-16T11:32:39 02:00, Gość:

Na Kilinskiego...tramwaje z ludzmi musza stac w korkach bo jakis urzednik pozwolil aby samochody z 1 kierowca nie musial ruszyc.4 liter. Zacofane miasto przez zacofane wladze.

2019-05-16T12:41:16 02:00, Kierowca:

A gdzie mają jeździć jak Sienkiewicza zamknięta. To prawda zacofane miasto, tramwaje to 19 wieczne zacofanie, jadą po 20 na godzinę i tamują ruch samochodow. Jedyne gdzie powinny zostać to na wydzielonych torowiskach. Na innych liniach zlikwidować wprowadzić autobusy, będzie szybciej dla wszystkich.

2019-05-16T14:44:09 02:00, Gość:

buhaha...samochod w Srodmiesviu to w Europie jest zacofanie. Transport komunikacja jest symbolem nowoczesnosci. A teraz idz i myjka wymyj swojego bozka.

Takie bajki to tylko w fantazjach fenomenalnych...

A
Artur

Proszę poszkodowanych pasażerów tramwaju o kontakt, mam do przekazania ważne informacje. Mój e-mail: arturs1605lo@popk.pl

Dodaj ogłoszenie