Wypadek rowerzysty przed Urzędem Miasta Łodzi. Zawinili piesi, lecz jadący rowerem też zasłużył na mandat

Piotr Jach
Piotr Jach
Zaktualizowano 
Do niebezpiecznego wypadku doszło na ul. Piotrkowskiej, przed Urzędem Miasta Łodzi. Jadący środkiem ulicy 50-letni rowerzysta zderzył się dwójką pieszych, którzy weszli z chodnika na jezdnię „Pietryny” między parkującymi na niej autami (o tej porze samochody zaopatrzenia mogą wjeżdżać na ul. Piotrkowską). Czytaj na kolejnym slajdzie Piotr Jach
Do niebezpiecznego wypadku doszło na ul. Piotrkowskiej, przed Urzędem Miasta Łodzi.

Jadący środkiem ulicy 50-letni rowerzysta zderzył się dwójką pieszych, którzy weszli z chodnika na jezdnię „Pietryny” między parkującymi na niej autami (o tej porze samochody zaopatrzenia mogą wjeżdżać na ul. Piotrkowską).

Rowerzysta nie miał szans ich ominąć. Wpadł na mężczyznę i kobietę, spadł z roweru i potłukł się tak mocno, że nie mógł wstać o własnych siłach. Jego obrażenia okazały się na tyle poważne, że ratownicy wezwanej na pomoc karetki zdecydowali o przewiezieniu rowerzysty do szpitala im. WAM celem dokładnej diagnostyki. Do tej samej placówki trafił także pieszy, który ucierpiał w zderzeniu.

Wina za spowodowanie wypadku spada na pieszych, którzy wtargnęli na jezdnię zza pojazdu, jednak ukarany zostanie także rowerzysta – jak się okazało, był pod wpływem alkoholu, którego miał 2,3 promila w wydychanym powietrzu...

Sprawę prowadzi wydział wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

polecane: Flesz - Ukraińcy chcą więcej zarabiać

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 29

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Marek

Ja kiedyś rowerem hamowałem na kostce, którą była wyłożona ulica Piotrkowska. Skończyło się tak, że głową wylądowałem w biuście pani, która przede mną stała. Wspominam do tej pory to miękkie lądowanie. Poduszki powietrzne zadziałały bez zarzutu...

K
Kierowca
2019-08-10T20:09:07 02:00, Gość:

Osobnik na hulajnodze elektrycznej najechał na chodniku z tyłu na pieszą i co stwierdziła policja? Wina pieszej ! Piesza trafiła do szpitala i jeszcze dostała mandat. Polska PiS. Pare dni temu przed Centralem rowerzysta pędził na rowerze i śmignął pieszej 20 cm przed nosem, można zawału dostać jak się patrzy na to co się wyrabia na ulicach. Policji ani śladu.

2019-08-10T20:43:43 02:00, realista:

100/100

2019-08-11T02:42:16 02:00, Gość:

Osobnik na hulajnodze elektrycznej najechał na chodniku z tyłu na pieszą i co stwierdziła policja? Wina pieszej !

Nie jesteś na bieżąco Policja zmieniła zdanie sprawa trafiła do sądu o anulowanie mandatu dla pieszej i stwierdzeniu o winie osobnika na hulajnodze

A to można anulować mandat jak został przyjety. Chyba nie

K
Kierowca
2019-08-11T11:35:19 02:00, Łodzianin:

Jeżeli kierujący rowerem był w stanie upojenia alkoholowego (miał 2,3 promila w wydychanym powietrzu), to ponosi on wyłączną winę z ten wypadek a nie piesi...

Nie do końca jeśli byłby to poważny wypadek było by postępowanie itd wtedy sąd musiałby mu udowodnić że jego stan przyczynił się do wypadku a jeśli tylko kolizja tak jak w tym zdarzeniu to po mandacie i do domu. 2 sprawa że obecnie jazda na rowerze po pijaku to tylko wykroczenie, więc robią co chca

A
Asssw
2019-08-10T18:29:09 02:00, znawca:

ŁKS królem jest, a WIDZEW może mu buty lizać.

Obie druzyny to gowno :) wiec sie pogodzcie.

w
wodorowy
2019-08-11T11:35:19 02:00, Łodzianin:

Jeżeli kierujący rowerem był w stanie upojenia alkoholowego (miał 2,3 promila w wydychanym powietrzu), to ponosi on wyłączną winę z ten wypadek a nie piesi...

Nie , bo jechał prawidłowo a to, że na bani to jest osobne postępowanie

Ł
Łodzianin

Jeżeli kierujący rowerem był w stanie upojenia alkoholowego (miał 2,3 promila w wydychanym powietrzu), to ponosi on wyłączną winę z ten wypadek a nie piesi...

p
pedalot
2019-08-10T14:36:46 02:00, gość:

Rowerzyści jeżdżący po chodnikach w Łodzi powinni dostawać wysokie mandaty po tysiąc złotych, to by nauczyli się, że rowerami jeżdzi się wyłącznie po jezdni.

Nie da się jeździć rowerem po chodniku. Wszystkie chodniki zasrane parkującymi szrotami, że pieszy się ledwo przeciska.

G
Gość
2019-08-10T14:36:46 02:00, gość:

Rowerzyści jeżdżący po chodnikach w Łodzi powinni dostawać wysokie mandaty po tysiąc złotych, to by nauczyli się, że rowerami jeżdzi się wyłącznie po jezdni.

2019-08-11T02:46:15 02:00, Gość:

RACJA. Dawno nie było masy krytycznej co-sik ustało budowanie nowych ścieżek rowerowych.

Nie, rowerami nie jeździ się wyłącznie po jezdni. Poczytaj przepisy.

G
Gość
2019-08-10T14:36:46 02:00, gość:

Rowerzyści jeżdżący po chodnikach w Łodzi powinni dostawać wysokie mandaty po tysiąc złotych, to by nauczyli się, że rowerami jeżdzi się wyłącznie po jezdni.

RACJA. Dawno nie było masy krytycznej co-sik ustało budowanie nowych ścieżek rowerowych.

G
Gość
2019-08-10T20:09:07 02:00, Gość:

Osobnik na hulajnodze elektrycznej najechał na chodniku z tyłu na pieszą i co stwierdziła policja? Wina pieszej ! Piesza trafiła do szpitala i jeszcze dostała mandat. Polska PiS. Pare dni temu przed Centralem rowerzysta pędził na rowerze i śmignął pieszej 20 cm przed nosem, można zawału dostać jak się patrzy na to co się wyrabia na ulicach. Policji ani śladu.

2019-08-10T20:43:43 02:00, realista:

100/100

Osobnik na hulajnodze elektrycznej najechał na chodniku z tyłu na pieszą i co stwierdziła policja? Wina pieszej !

Nie jesteś na bieżąco Policja zmieniła zdanie sprawa trafiła do sądu o anulowanie mandatu dla pieszej i stwierdzeniu o winie osobnika na hulajnodze

r
realista
2019-08-10T20:09:07 02:00, Gość:

Osobnik na hulajnodze elektrycznej najechał na chodniku z tyłu na pieszą i co stwierdziła policja? Wina pieszej ! Piesza trafiła do szpitala i jeszcze dostała mandat. Polska PiS. Pare dni temu przed Centralem rowerzysta pędził na rowerze i śmignął pieszej 20 cm przed nosem, można zawału dostać jak się patrzy na to co się wyrabia na ulicach. Policji ani śladu.

100/100

Ł
Łodzianin
2019-08-10T11:52:50 02:00, Zaniepokojony:

Coś dawno nie było pedalota?

2019-08-10T12:03:22 02:00, Gość:

Chyba jest na koloniach...

:-D

G
Gość

Osobnik na hulajnodze elektrycznej najechał na chodniku z tyłu na pieszą i co stwierdziła policja? Wina pieszej ! Piesza trafiła do szpitala i jeszcze dostała mandat. Polska PiS. Pare dni temu przed Centralem rowerzysta pędził na rowerze i śmignął pieszej 20 cm przed nosem, można zawału dostać jak się patrzy na to co się wyrabia na ulicach. Policji ani śladu.

W
Wykopek

Na pewno zaczęli rozkopywania jezdni.

G
Gość
2019-08-10T14:36:46 02:00, gość:

Rowerzyści jeżdżący po chodnikach w Łodzi powinni dostawać wysokie mandaty po tysiąc złotych, to by nauczyli się, że rowerami jeżdzi się wyłącznie po jezdni.

2019-08-10T14:41:06 02:00, Matkojebco:

Jeździ się po twojej matce

2019-08-10T15:52:17 02:00, Gość:

żebyś zdechł chuju, za moją matke

Naucz się czytać jechał ulicą.

Dodaj ogłoszenie