Wypadek na ul. Pomorskiej. Radiowóz zderzył się z tramwajem [zdjęcia]

Edward Mazurkow
Dzisiaj ok. godz. 14 na ul. Pomorskiej przy ul. Sterlinga doszło do wypadku. Zderzył się radiowóz policyjny z tramwajem. Tramwaj linii 5 uderzył w radiowóz policyjny. Wersję kierujących są rozbieżne. Motorniczy twierdzi, że tramwaj był w ruchu i policjanci próbowali go wyminąć. Natomiast funkcjonariusz kierujący volkswagenem transporterem mówi, że próbowali ominąć tramwaj, gdy zatrzymał się na przystanku, wówczas tramwaj ruszył i doszło do kolizji.

Po kolizji tramwaj i radiowóz pojechały do zajezdni MPK przy ul. Telefonicznej, gdzie policjanci z drogówki zabezpieczyli ślady.
Jak poinformował st. asp. Robert Olczyk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Łodzi, w tej sprawie zostanie przeprowadzone dochodzenie. Zostaną m.in. przesłuchani świadkowie zdarzenia i jego prowadzący zapoznają się z zapisem kamer monitoringu zamontowanych w tramwaju. Na miejscu stoją tramwaje i tworzą się korki. MPK uruchomiło autobusową komunikację zastępczą.

[ZOBACZ TEŻ FILM Sprzedawca myślał, że to bomba. W kieszeni klienta wybuchł e-papieros (autorCihan News Agency/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Sprzedawca myślał, że to bomba. W kieszeni klienta wybuchł e-papieros (autorCihan News Agency/x-news)