Wypadek na rondzie Inwalidów! Ranna policjantka, która jechała do wypadku!

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Zaktualizowano 
Na rondzie Inwalidów doszło do zderzenia dacii z radiowozem, który na sygnale jechał do potrącenia pieszego. Obrażenia odniosła siedząca obok kierowcy policjantka.

Jadący na sygnale radiowóz ruchu drogowego został uderzony na rondzie Inwalidów przez dacię duster. Na dwóch pasach auta zatrzymały się, by przepuścić pojazd uprzywilejowany, a na trzecim pasie wprost na skrzyżowanie wjechała dacia. Ranna została policjantka, którą odwieziono do szpitala. Radiowóz jechał do wypadku, do którego doszło kilka minut wcześniej na ul. Puszkina, gdzie kierująca samochodem osobowym kobieta potrąciła na przejściu dla pieszych mężczyznę. On także trafił do szpitala.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 45

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-06-12T10:11:12 02:00, Bbt:

Ten z Dacii naoglądał się reklam swojego auta i postanowił zaszaleć. Jechał bardzo szybko, nie zwalniając przed rondem, ale to w tym miejscu standard. Do tego jeszcze muzyka dudniła, że hej.

A wina i tak pójdzie na Policjanta kierującego radiowozem, bo powinien zachować szczególną ostrożność, jadąc na sygnałach.

2019-06-12T11:33:54 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie

2019-06-13T08:56:53 02:00, Bbt:

Sam jesteś popierdolone przygłupem, debilu. Może to ty tak zapierdzielałes tą Dacią?

Jeśli tak to kretynie mało nie zdjąłeś trzech osób z przejścia dla pieszych.

Poza tym muzyczki słuchamy tak, żeby dźwięki zewnętrzne do nas dochodziły...

Kretyn to pisze, bo kierowca mial ZIELONE SWIATLO i tym sie rozni od policji, ktora wjezdza stwarzajac zagrozenie! Kiedy do Ciebie dotrze, ze to ICH OBOWIAZEK, zeby upewnic sie, ze moga wyjechac na CZERWONYM. A moze to Ty jestes tym mlodziakiem, ktory prowadzil policyjne auto tak jakby gral w wyscigi na kompie??

B
Bbt
2019-06-12T10:11:12 02:00, Bbt:

Ten z Dacii naoglądał się reklam swojego auta i postanowił zaszaleć. Jechał bardzo szybko, nie zwalniając przed rondem, ale to w tym miejscu standard. Do tego jeszcze muzyka dudniła, że hej.

A wina i tak pójdzie na Policjanta kierującego radiowozem, bo powinien zachować szczególną ostrożność, jadąc na sygnałach.

2019-06-12T11:33:54 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie

Sam jesteś popierdolone przygłupem, debilu. Może to ty tak zapierdzielałes tą Dacią?

Jeśli tak to kretynie mało nie zdjąłeś trzech osób z przejścia dla pieszych.

Poza tym muzyczki słuchamy tak, żeby dźwięki zewnętrzne do nas dochodziły...

P
Poszukiwany
2019-06-12T15:20:00 02:00, Poszukiwany:

Jestem poszukiwany a wy możecie mi naskoczyć. Nie macie na to dowodów

Bardzo dobrze wiem że jest tutaj na forum ktoś kto bardzo często składa zawiadomienia. Czekam aż ta osoba to zrobi też i tym razem 😊

P
Poszukiwany

Jestem poszukiwany a wy możecie mi naskoczyć. Nie macie na to dowodów

G
Gość

Mógł nie słyszeć m. In. z powodu wlaczonej klimy

s
sos
2019-06-12T11:34:21 02:00, Ldz:

Cooooo?

Nie słyyyyyyszę!

Mam do tego prawo

2019-06-12T13:08:15 02:00, Gość:

W jaki sposób zdobyłeś prawo jazdy skoro nie słyszysz. Kierowca dustera bezmyślnie gnał i tyle. Wszyscy się zatrzymują a on pędzi dalej. Bezmyślne zachowania

Po czym wnosisz, że pędził? Byłeś i miałeś fotoradar w ręku? Niestety nasze oczy mogą nas bardzo oszukać.

Fakty:

- pojazd uprzywilejowany może wjechać na skrzyżowanie na czerwonym dopiero, gdy upewni się, że został przez wszystkich zauważony (to jest ta "szczególna ostrożność") i, co ważne, pojazd uprzywilejowany ma pierwszeństwo tylko w momencie kiedy wszyscy ustąpią mu tego pierwszeństwa,

- kierowca Dacii miał prawo nie widzieć i nie słyszeć radiowozu, ponieważ zbliżał się do skrzyżowania, miał zielone światło i pusty pas ruchu, co nie znaczy, że nie powinien zachować ostrożności - tutaj jest kwestia czy rzeczywiście nie widział i nie słyszał (ale nie oszukujmy się, chyba nikt specjalnie takich rzeczy nie robi).

Każdy kierowca powinien być ostrożny, ale kierowca pojazdu uprzywilejowanego, musi być ostrożny w szczególny sposób - w końcu to pojazd uprzywilejowany "powoduje zagrożenie" niezastosowaniem się do przepisów ruchu drogowego.

Przykład: Słabosłysząca starsza osoba wychodzi na przejście dla pieszych, po którym przejeżdża radiowóz (właśnie skręcił w prawo na to przejście - nie miał dobrej widoczności), więc starsza osoba miała radiowóz za sobą i nie mogła go zobaczyć, inne osoby zdążyły się zatrzymać np. te z przeciwnej strony, które radiowóz widziały i słyszały). Kto jest tutaj winny? Różnica jest taka, że większość pewnie obwiniłaby w tym przypadku kierowcę radiowozu. A przecież to dosyć podobne sytuacje.

Wracając do kolizji, a szczególnie prędkości. Uderzenie nastąpiło centralnie w przednie prawe drzwi czyli miejsce gdzie siedziała policjantka. Z tego co widziałem była mocno poobijana, bez urazów, pozostali policjanci bez obrażeń. Czy gdyby prędkość Dacii była duża to zatrzymałaby się prawie w miejscu (2-3m) a zniszczenia radiowozu nie byłyby większe, a przede wszystkim uczestnicy kolizji nie ucierpieliby bardziej? Trochę drastyczne, ale jednak coś pokazuje.

Teraz kwestia prędkości radiowozu - czy gdyby ta prędkość była nazwijmy to bezpieczna, czy Dacię wykręciłoby prawie o 180st (zatrzymała się na krawężniku) no i czy radiowóz nie wyhamowałby po kontakcie z krawężnikiem gdzieś na trawie? Tutaj jakiś fizyk wszystko by to pewnie odpowiednio wyliczył.

Fakty zbada pewnie Sąd i wyda odpowiedni wyrok, teoretycznie prawo jest po stronie kierowcy Dacii. Czy słusznie? Możliwe, bo jest to kwestia tego, kto jest powodem zagrożenia, w końcu na nim ciąży większa odpowiedzialność, jednak wszystko zależy od sytuacji.

Warto też zauważyć jak skrzyżowania na czerwonym przejeżdżają na "bombach" karetki i straż pożarna a później porównać to do policji - przy czym warto też mieć na uwadze wielkość pojazdów i głośność sygnałów. Oczywiście nie można generalizować, ale widać, że część policjantów dużo pewniej się czuje...

Pozdrawiam,

C
Cit

Być może większe wozy zaslanialy cześć ronda. A ja, da na sygnale to nie kowboje. Ka, DY radiowóz winien być wyposażony w rejestrator szybkosci

G
Gość
2019-06-12T11:34:21 02:00, Ldz:

Cooooo?

Nie słyyyyyyszę!

Mam do tego prawo

2019-06-12T13:08:15 02:00, Gość:

W jaki sposób zdobyłeś prawo jazdy skoro nie słyszysz. Kierowca dustera bezmyślnie gnał i tyle. Wszyscy się zatrzymują a on pędzi dalej. Bezmyślne zachowania

Bezmyslne to bylo wjechanie na skrzyzowanie na czerwonym na pewniaka. Gdyby policjant zatrzymal sie i upewnil, ze moze jechac nie doszloby do wypadku. To ON stwarza zagrozenie i to NA NIM spoczywa obowiazek dopilnowac, ze moze jechac. Jakos nikt nie ma pretensji do kierowcy dustera tylko internetowe trolle. pozdrawiam

G
Gość
2019-06-12T11:34:21 02:00, Ldz:

Cooooo?

Nie słyyyyyyszę!

Mam do tego prawo

W jaki sposób zdobyłeś prawo jazdy skoro nie słyszysz. Kierowca dustera bezmyślnie gnał i tyle. Wszyscy się zatrzymują a on pędzi dalej. Bezmyślne zachowania

L
Ldz

Cooooo?

Nie słyyyyyyszę!

Mam do tego prawo

.
2019-06-12T10:11:12 02:00, Bbt:

Ten z Dacii naoglądał się reklam swojego auta i postanowił zaszaleć. Jechał bardzo szybko, nie zwalniając przed rondem, ale to w tym miejscu standard. Do tego jeszcze muzyka dudniła, że hej.

A wina i tak pójdzie na Policjanta kierującego radiowozem, bo powinien zachować szczególną ostrożność, jadąc na sygnałach.

Pierdolisz przygłupie

G
Gość
2019-06-12T10:11:12 02:00, Bbt: