Wypadek autokaru w Hiszpanii. Zginęło 14 osób, w tym studentów Erasmusa!

Aleksandra Gersz/aip
aip
W Hiszpanii doszło do wypadku autokaru, którego pasażerami byli studenci z zagranicznej wymiany Erasmus. Zginęło co najmniej 14 osób.

Do wypadku doszło w niedzielę, w prowincji Tarragona w północno-wschodniej Hiszpanii. Studenci Erasmusa wracali z Walencji, w której wzięli udział w festiwalu Fallas, do Barcelony.

Jak podaje BBC, powołujące się na ministerstwo spraw wewnętrznych Katalonii, autokar uderzył w barierkę po prawej stronie i gwałtownie skręcił w lewo, po czym zjechał na drugę stronę autostrady. Autobus zderzył się następnie z samochodem jadącym w drugą stronę. Na razie nieznana jest przyczyna wypadku.

Autobusem podróżowało 57 osób, z czego większość stanowili zagraniczni studenci uczestniczący w programie Erasmus. Zginęło co najmniej 14 osób. Ranni zostali dwaj pasażerowie samochodu osobowego. Na razie nieznana jest narodowość ofiar.

[ZOBACZ TEŻ FILM Michał Szpak o swoim udziale w Eurowizji i oskarżeniach o plagiat (autorDzień Dobry TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Michał Szpak o swoim udziale w Eurowizji i oskarżeniach o plagiat (autorDzień Dobry TVN/x-news)