WYNIK MECZU FRANCJA ISLANDIA KTO WYGRAŁ FRANCJA ISLANDIA WYNIK

aip
WYNIK MECZU FRANCJA ISLANDIA KTO WYGRAŁ FRANCJA ISLANDIA WYNIK polska press grupa
WYNIK MECZU FRANCJA ISLANDIA KTO WYGRAŁ FRANCJA ISLANDIA WYNIK W to, że Trójkolorowi są w stanie wygrać ten mecz wierzyli wszyscy, ale żeby aż 5:2. To był prawdziwy nokaut, pokaz siły zespołu Didiera Deschampsa, który udowodnił w końcu, że zasłużenie jest wymieniany w gronie faworytów turnieju. Wczoraj odbył się ostatni mecz ćwierćfinału Euro 2016. Do grona półfinalistów dołączyli gospodarze pokonując Islandię 5:2.

MATURA 2016 WYNIKI, WYNIKI MATURA 2016 OKE WYNIKI

– Islandia nie jest tu przez przypadek – ostrzegał przed meczem selekcjoner Trójkolorowych, którego zespół wystąpił osłabiony brakiem zawieszonych za kartki N’Golo Kante i Adila Ramiego. Miejsce drugiego zajął debiutant Samuel Umtiti, co było sytuacją dawno nie spotykaną.

Poprzednim razem Francuz debiutował w reprezentacji na wielkiej imprezie dokładnie 50 lat temu (Gabriel de Michele). Nowy nabytek Barcelony radził sobie jednak bez zarzutu. Podobnie, jak cała reprezentacja Francji, która w końcu zaczęła grać tak, jakby sobie tego życzył Deschamps.

Od początku odważnie, z rozmachem, a przede wszystkim skutecznie, bo już po dwudziestu minutach gospodarze prowadzili 2:0. Najpierw Olivier Giroud wykorzystał dalekie podanie Blaise’a Matuidiego i płaskim strzałem pokonał Hannesa Halldorssona. Później do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Paul Pogba. Islandczycy nie poddawali się. Walczyli o kontaktową bramkę. Tuż przed przerwą zostali jednak jeszcze dwa razy skontrowani. Najpierw przez Dimitriego Payeta, a potem przez Antoine’a Griezmanna (oba trafienia dzieliło zaledwie 45 sekund) i stało się jasne, że kwestia awansu jest już rozstrzygnięta.

Co ciekawe, były to pierwsze trafienia Francuzów w pierwszej połowie w całym turnieju. Islandczycy walczyli o honorową bramkę i w drugiej połowie udało im się dopiąć swego. Celny strzał Kolbeinna Sigthorssona wywołał u ich kibiców eksplozję radości, która nie trwała jednak długo, bo chwilę później znów do siatki trafił Giroud. Tym razem głową. Na koniec bramkę zdobył jeszcze Birkir Bjarnason. W półfinale rywalem Francuzów będą Niemcy.

Francja - Islandia 5:2 (4:0) Bramki 1:0 Giroud 12. 2:0 Pogba 20. 3:0 Payet 43. 4:0 Griezmann 45. 4:1 Sigthorsson 56. 5:1 Giroud 59. 5:2 Bjarnason 84 Francja: Lloris – Sagna, Umtiti, Koscielny (72. Mangala), Evra – Pogba, Matuidi – Sissoko, Griezmann, Payet (80. Coman) – Giroud (60. Gignac). Islandia.: Haldorsson – B. Saevarsson, Arnason (46. Finnbogason), R. Sigurdsson, A. Skulason – Gundmunsson, A. Gunnarsson, G. Sigurdsson, B. Bjarnason – Sigthorsson (83. Gudjohnsen), Bodvarsson (46. Finnbogason). Żółte kartki: Umtiti - Bjarnason Sędzia: Björn Kuipers (Holandia)