Wyłudzali od operatorów tablety, telefony oraz usługi telekomunikacyjne

KWP ŁÓDŹ
APEric Risberg
Wykorzystywali sfałszowane dowody osobiste. Policjanci z Komendy Miejskiej w Łodzi zatrzymali trzech oszustów. Podejrzani wpadli w zasadzkę zastawioną na jednej z łódzkich stacji paliw gdzie odbierali towar. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Łódzcy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą od pewnego czasu prowadzili działania dotyczące wyłudzeń towarów i usług od operatorów telekomunikacyjnych na terenie całego kraju. Oszuści posługiwali się sfałszowanymi dokumentami na fikcyjne dane osobowe. Umowy zawierali przez infolinie lub strony internetowe.

Weryfikowane informacje wskazywały na bezpośredni związek z tym z procederem trzech mieszkańców Bydgoszczy.
21 stycznia 2016 roku około godziny 10.30 funkcjonariusze zlokalizowali podejrzewane trio w okolicach stacji paliw przy skrzyżowaniu ulicy Śmigłego Rydza z Przybyszewskiego w Łodzi. Jak się okazało siedząc w zaparkowanym renault megane oczekiwali na firmę kurierską. W momencie kiedy oszuści zamierzali odebrać wyłudzony towar zostali zatrzymani.

W ręce policjantów wpadł 47-latek, jego 22-letni syn oraz 26-letni wspólnik. Podczas przeszukania pojazdu zabezpieczono kserokopie dowodów osobistych na kilka różnych nazwisk. Na wszystkich było zdjęcie tego samego mężczyzny.

Funkcjonariusze zabezpieczyli także odebrane od kuriera tablety wartości około 12.000 złotych.To początek sprawy. Trwa uzupełnianie materiału dowodowego.

[ZOBACZ TEŻ FILM Wielkie odśnieżanie na wschodnim wybrzeżu USA po śnieżycy "Jonas" (autorRUPTLY/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Wielkie odśnieżanie na wschodnim wybrzeżu USA po śnieżycy "Jonas" (autorRUPTLY/x-news)