Wykradli hasła użytkowników Facebook, Google, Yahoo!

Źródło: pclab.pl
Firma Trustwave opublikowała w tym tygodniu raport, z którego wynika, że skradziono niemal dwa miliony haseł i loginów do kont w portalach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, czy poczty elektronicznej Google. Serwisy, których użytkownicy padli ofiarą cyberprzestępców, zostały już poinformowane przez wspomnianą, zajmującą się bezpieczeństwem w sieci spółkę.

Zmarł Nelson Mandela!

Hakerom udało się wykraść hasła należące do internautów z 92 krajów za pomocą złośliwego oprogramowania znanego jako keylogger, które monitoruje i zapisuje klawisze wystukiwane przez użytkownika komputera, oraz sieci typu botnet (mianowicie: Pony Botnet). Najliczniejszą grupę, która padła ofiarą ataku cyberprzestępców, stanowiły osoby mające konta w najpopularniejszym portalu społecznościowym Facebook. Ponad trzy razy mniej wykradzionych haseł i identyfikatorów służyło do logowania w usługach Google’a (Gmail, YouTube) czy Yahoo. Odkryto, że w sumie hakerom udało się zdobyć informacje o kontach na przeszło 93 tys. stron internetowych, wliczając w to przede wszystkim następujące serwisy:

Facebook – 318 tys. kont
Google, Google+ oraz YouTube – 70 tys. kont
Yahoo – 60 tys. kont
Twitter – 22 tys. kont
Odnoklassniki (rosyjski portal społecznościowy) – 9 tys. kont
ADP – 8 tys. kont
LinkedIn - 8 tys. kont

ADP stwierdziło, że tych kont było „tylko” 2400, ale - podobnie jak w przypadku serwisów, takich jak Facebook, Linkedln oraz Twitter - zresetowano hasła określonym użytkownikom. Koncerny Google i Yahoo, które znajdują się na szczycie liście, odmówiły komentarza.

Najgłośniejsi kibice na świecie! Wywołali trzęsienie ziemi - FILM

Pracownikom firmy Trustwave udało się wyśledzić serwer w Holandii, na którym były umieszczane dane skradzione użytkownikom. Okazuje się, że zbierano je już od 21 października bieżącego roku aż do teraz. Dodano, że podobnych serwerów jest więcej, ale wciąż trwają „poszukiwania”. Nie jest jasne, czy hakerzy wykorzystali uzyskane od internautów informacje do logowania i jak stara jest baza wykradzionych danych. Nie da się ukryć, że wielu użytkowników nie dba jednak o bezpieczeństwo swojego komputera czy złożoność hasła w kontach, a to tylko ułatwia zadanie cyberprzestępcom.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

l
luju
Zaje.bać ci?
o
odp
To niewiele masz do powiedzenia programisto
u
użytkownik OSa
Lecz się, poważnie !!!
p
programista
Lecz się fanatyku
i
informatyk
Nikt nie podkreśla jednej WAŻNEJ sprawy ten program działa tylko na Windowsach i tylko ci którzy korzystają z tego badziewia jakim jest wspomniany pseudo-system stracić mogli wspomniane hasła, korzystający z linuksow czy OS-ow Macowych śmieją sie z takich bredni oni mogą spać spokojnie!!!!
i
informatyk
Nikt nie podkreśla jednej WAŻNEJ sprawy ten program działa tylko na Windowsach i tylko ci którzy korzystają z tego badziewia jakim jest wspomniany pseudo-system stracić mogli wspomniane hasła, korzystający z linuksow czy OS-ow Macowych śmieją sie z takich bredni oni mogą spać spokojnie!!!!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie