Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 03godz.
  • 27min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Wyjazd do sanatorium. Do odmrożonych od 15 czerwca sanatoriów pojadą tysiące łodzian

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Bialystok 06 12 2019 bezplatna rehabilitacja i fizjoterapia dla bialostoczan osrodek ul bema fot piotr lozowik / polskapress Piotr Lozowik
Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowiskowe w ramach NFZ będą mogli je rozpocząć lub kontynuować w przypadku, gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu pandemii. Leczenie uzdrowiskowe będzie przysługiwać tym pacjentom, którzy: mają potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe po 15 czerwca; mieli rozpocząć leczenie w okresie od 14 marca do 14 czerwca ( nie wyjechali z powodu pandemii); musieli przerwać leczenie uzdrowiskowe z powodu pandemii (turnus leczniczy trwał poniżej 15 dni) i kolejnym pacjentom z listy oczekujących na rozpoczęcie leczenia.

Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowiskowe w ramach NFZ będą mogli je rozpocząć lub kontynuować w przypadku, gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu pandemii.

Leczenie uzdrowiskowe będzie przysługiwać tym pacjentom, którzy: mają potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe po 15 czerwca; mieli rozpocząć leczenie w okresie od 14 marca do 14 czerwca ( nie wyjechali z powodu pandemii); musieli przerwać leczenie uzdrowiskowe z powodu pandemii (turnus leczniczy trwał poniżej 15 dni) i kolejnym pacjentom z listy oczekujących na rozpoczęcie leczenia.

- Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 – wyjaśnia Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału NFZ. - Testy będzie można wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia w punktach pobrań zwanych drive-thru. Sfinansuje je fundusz zdrowia.

Podstawą do wykonania testu jest skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową. Pacjent zostanie pisemnie poinformowany przez NFZ gdzie może wykonać takie badanie. Gdy test wypadnie negatywnie uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia.

Pacjenci, którzy w czasie pandemii otrzymali z funduszu skierowanie na leczenie wraz z dokumentacją mają czas na jej zwrócenie do 31 lipca. Mogą je odesłać pocztą lub złożyć w sali obsługi NFZ przy ul. Targowej 35. Natomiast osoby, które musiały z powodu pandemii przerwać leczenie w uzdrowisku i przebywali w nim mniej niż 15 dni powinni skontaktować się z placówką w której odbywali leczenie i ustalić termin na dokończenie turnusu. Mają na to czas do 30 września.

Chemia w polskich warzywach i owocach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie