Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyjątkowa oferta szkoleń, nie tylko dla elektryków

Reklama

Dorota Kowalska: Zdobycie formalnego wykształcenia z ukończeniem studiów włącznie, nie gwarantuje już nikomu pracy. W obecnych czasach dużo bardziej cenione przez pracodawców są konkretne umiejętności i uprawnienia. Jakie wyjątkowe szkolenia proponuje placówka kształcenia ustawicznego Instytut Doradztwa?


Małgorzata Meloch - Sobańska:
Właśnie prowadzimy na terenie woj. łódzkiego rekrutację na darmowe kursy zawodowe: „Elektryk budowlany ze specjalnością montera sieci światłowodowych" oraz „Elektryk budowlany ze specjalnością montera systemów fotowoltaicznych". W dzisiejszych czasach posiadanie tego typu uprawnień jest dodatkowym argumentem podczas rekrutacji. Coraz więcej pracodawców - i to nie tylko z branży energetycznej czy budowlanej - wręcz wymaga konkretnych uprawnień. Zwłaszcza od osób zatrudnionych na stanowiskach związanych z eksploatacją i dozorem urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych.

- Dlaczego warto skorzystać akurat ze szkoleń organizowanych przez Instytut Doradztwa?

- Szkolenia te są całkowicie bezpłatne. W innych firmach oferujących podobne kursy za każdy z egzaminów trzeba zapłacić prawie 200 złotych, a za poprzedzające je szkolenia ponad 1000 zł. Dodatkowo co czwarty słuchacz organizowanych przez nas kursów będzie mógł wziąć udział w pełnopłatnych stażach zawodowych realizowanych w firmach budowlanych z województwa łódzkiego.

- Kto może się zapisać na kursy prowadzone przez Instytut Doradztwa?

- Oba szkolenia skierowane są głównie do osób młodych od 18 do 24 roku życia, ale starsi też będą mile widziani. Kandydaci powinni mieszkać, uczyć się lub pracować na terenie województwa łódzkiego oraz ukończyć minimum szkołę podstawową lub gimnazjum.

- Jakie dokładnie wygląda program każdego z kursów?

- Program kursu „Elektryk budowlany ze specjalnością montera sieci światłowodowych" składa się z trzech części. Pierwsza obejmuje przygotowanie do eksploatacji i dozoru urządzeń, instalacji i sieci i kończy się egzaminem na świadectwa elektryczne E i D. Druga daje wiedzę na temat systemów sieciowych w teleinformatyce, telekomunikacji i automatyki budowlanej oraz w zakresie pomiarów torów światłowodowych, projektowania i budowy linii optotelekomunikacyjnych. Trzecia to część praktyczna obejmująca takie zagadnienia, jak m.in. rozszywanie kabla UTP/FTP, montaż, złączy i gniazd UTP/FTP, rozszywanie i montaż przełącznicy światłowodowej 19'' i naściennej, mufy światłowodowej przelotowej i rozgałęzionej, złączy SW (rozłącznych), spawanie włókien światłowodowych jednomodowych i wielomodowych - w ramach tej części realizowane będą zajęcia praktyczne z wykorzystaniem sprzętu i materiałów zużywalnych.

- A jaki jest zakres merytoryczny drugiego kursu organizowanego przez Instytut Doradztwa?

- Program kursu „Elektryk budowlany ze specjalnością montera systemów fotowoltaicznych" obejmuje przygotowanie do eksploatacji i dozoru urządzeń, instalacji i sieci dla jednej ze wskazanych grup, zapewnia wiedzę dotyczącą zasad i warunków wykonania prac kontrolno-pomiarowych, eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych, konwersji fotowoltaicznej (PV). Część praktyczna dotyczy sposobu montażu konstrukcji wsporczych i profili mocujących moduły PV, wyboru rodzaju i mocy modułów PV, konfigurowania generatora PV, obliczania powierzchni systemu i wielkości znamionowych systemu, niezbędnych podsystemów i urządzeń.
Szczegóły projektu dostępne są na www.instytutdoradztwa.com Każdy z kursów trwa 64 godziny i jest w pełni dostępny również dla osób niepełnosprawnych.

- Instytut Doradztwa, to uznana instytucja na rynku szkoleń. Proszę pochwalić się sukcesami

- Cieszymy się bardzo dobrą opinią nie tylko wśród pracodawców. Nasz potencjał mogą potwierdzić m.in. takie instytucje, jak UDT, AGH, czy SSZiH w Oświęcimiu. Poza prowadzeniem bieżącej działalności edukacyjnej przez naszą placówkę kształcenia ustawicznego, prowadzimy również szereg inicjatyw związanych z budownictwem ekologicznym na terenie woj. łódzkiego, jak i całego kraju. Jesteśmy inicjatorem powstania Klastra Zrównoważona Infrastruktura, którego działalność służy tworzeniu szczególnie sprzyjających warunków dla rozwoju przedsiębiorstw we współpracy z jednostkami badawczo-naukowymi. Energetyka i budownictwo, to dla nas bardzo ważne branże, w których warto się szkolić. Nie tylko z powodu ciekawych ofert pracy. To dziś branże w których można naprawdę mocno wykorzystać swój potencjał i dążyć do rozwoju nie tylko w jednej dziedzinie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany