Wyczyn. 14 medali pływaków Trójki!

W XXVI Memoriale Marka Petrusewicza we Wrocławiu 14 medali zdobyli pływacy MKS Trójka.

DZIKA ŚWINIA GUBIN dawna GOSPODA KUCHENNE REWOLUCJE
Jan Kałusowski w finałowym memoriałowym wyścigu na dystansie 100 m st. klasycznym, na którym 18 października 1953 roku Marek Petrusewicz ustanawiał pierwszy polski rekord świata (1.10,9 na długim basenie), zajął drugie miejsce z doskonałym wynikiem 1.01,99. Reprezentant Trójki z wielką przewagą wygrał konkurencję 200 m st. zmiennym.

Znakomicie pływał Jakub Balcerak, który mógł pochwalić się największą liczbą zwycięstw wśród chłopców. Triumfował na dystansach 50 i 100 m st. dowolnym, 100 m st. grzbietowym i w sztafecie 4x100 m st. dowolnym.

Drugie miejsce zajęła Dominika Kowalska na 100 m st. klasycznym, a trzecią pozycję na tym dystansie Klaudia Biegała. Dominika była trzecia na 200 m st. zmiennym, podobnie jak wśród chłopców Dawid Topolski. W kategorii 14-latek medale brązowe zdobyli Anna Misiorny i Zuzanna Juźwicka.
Na podium stanęły również sztafety 4x100 m st. dowolnym, w których oprócz wymienionych wyżej płynęli: Aleksandra Giemza i Maciej Rel.