Wyczyn. 1000 metrów w lodowatej wodzie w 13 i pół minuty

W Murmańsku w Rosji odbyły się Mistrzostwa Świata w Pływaniu Lodowym.

Startujący walczyli o medale płynąc w wodzie o temperaturze 0 stopni Celsjusza, a pływalnia wycinana jest w akwenie wodnym skutym grubą warstwą lodu. Temperatura otoczenia dochodziła nawet minus 20 st C.
W tak nietypowej dla pływania scenerii spotkali się pływacy z 33 krajów. Jedną z bohaterek zawodów była łodzianka Aleksandra Bednarek z UKS SP 149. Ola zdobyła złote medale w wyścigach na dystansie 100 m klasycznym i sztafecie 4x50 m dowolnym. Srebra natomiast wywalczyła w konkurencjach 200 m dowolnym i 50 m klasycznym oraz 4x250 dow. W wyścigu głównym rozgrywanym na dystansie 1000 m zajęła w gronie 37 zawodniczek 6 miejsce, płynąc w lodowatej wodzie 13 i pół minuty.