Wyciek chloru w hotelu Double Tree by Hilton

(kz)
W nocy, po godz. 2 pracownicy hotelu zawiadomili straż pożarną o drażniącym, silnym zapachu na najwyższych piętrach hotelu Double Tree by Hilton przy ul. Łąkowej.

Na miejscu szybko pojawiło się osiem zastępów straży pożarnej, w tym dwa ratownictwa chemicznego.

- Szybko ustaliliśmy, że źródłem drażniącego zapachu jest chlor wydzielający się z pomieszczenia 9 piętrze wieżowca, tuż pod basenem - poinformował Łukasz Górczyński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, który był na miejscu akcji.

Ponieważ zagrożenie było poważne, strażacy zarządzili ewakuację wszystkich 75 gości przebywających aktualnie w hotelu. Zakręcono też główny zawór doprowadzający chlor do basenu znajdującego się na 10 piętrze wieżowca. Ponieważ stężenie chloru było średnie i dotyczyło jedynie najwyższych pięter, po kilkudziesięciu minutach wszyscy goście hotelowi wrócili do budynku, gdzie w restauracji czekali na zakończenie akcji trwającej do 5 nad ranem. W tym czasie strażacy wietrzyli pomieszczenia i sprawdzali stężenie gazu.
- Gdy ktoś dłużej jest poddany jego oddziaływaniu może mieć problemy z układem oddechowym, a półgodzinne wdychanie chloru o dużym stężeniu może nawet doprowadzić do śmierci - wyjaśniał Łukasz Górzyński. - Na szczęście w tym przypadku stężenie chloru było średnie i nikt nie wymagał pomocy lekarskiej.
Decyzją strażaków, basen został wyłączony z użytku do czasu jak firma serwisowa sprawdzi przyczyny wycieku.

[ZOBACZ FILM z ewakuacji

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM z ewakuacji