Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wybudują strażnicę na Olechowie. Rusza pierwszy etap inwestycji WIZUALIZACJE

Lila Sayed
Lila Sayed
Ponad sześć milionów złotych będzie kosztować budowa nowej strażnicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Będzie to pierwsza jednostka ratowników na Olechowie. Czytaj więcej, Zobacz wizualizacje
Ponad sześć milionów złotych będzie kosztować budowa nowej strażnicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Będzie to pierwsza jednostka ratowników na Olechowie. Czytaj więcej, Zobacz wizualizacje Lila Sayed/ KM PSP
Ponad sześć milionów złotych będzie kosztować budowa nowej strażnicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Będzie to pierwsza jednostka ratowników na Olechowie.

Straż pożarna na Olechowie

St. bryg. Zbigniew Wójcik, komendant miejski PSP w Łodzi, właśnie podpisał umowę z firmą budowlaną, która wygrała przetarg na realizację inwestycji o nazwie „Budowa strażnicy JRG PSP Łódź-Olechów – Etap I”. Prace ruszają lada dzień i mają potrwać do końca listopada.

W tym czasie na działce zlokalizowanej na ul. Przybyszewskiego (u zbiegu z al. Książąt Polskich) na Olechowie ma powstać dwupiętrowy budynek jednostki ratowniczo-gaśniczej wraz z instalacjami oraz garażem. W kolejnych etapach obok pojawi się parking, myjnia, wspinalnia, boisko i infrastruktura drogowa wraz z sygnalizacją świetlną. Zanim jednak rozpocznie się stawianie fundamentów wspomnianej strażnicy, działkę trzeba przygotować. Zaplanowano wycinkę krzewów i drzew, karczowanie i wyrównywanie terenu. Po zakończeniu tych prac, na teren przyszłej strażnicy mają wjechać koparki, betoniarki i spychacze.

JRG nr 4 w nowym miejscu

- Umowa zakłada budowę fundamentów, a następnie konstrukcji strażnicy (wraz ze ściankami wewnętrznymi, ociepleniem budynku, blaszanym dachem, stolarką drzwiową i okienną oraz ogrodzeniem - przyp. red.) - informuje Łukasz Górczyński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. - Wykonawca zobowiązany jest do ukończenia pierwszego etapu budowy do końca listopada.

Strażnica zostanie przekazana około 60-osobowej grupie ratowników z ul. Wedmanowej. Zatem na Olechowie swoją bazę będzie miała Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 4 (JRG zostanie przeniesiona), w której prężnie działa Grupa Specjalistyczna Ratownictwa Chemicznego. Przypominamy, że na terenie Łodzi działa 11 jednostek łódzkich strażaków.

Inwestycja realizowana jest w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017 – 2020″.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany