Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Wszyscy chcą wymienić opony letnie na zimówki! Tłok w warsztatach

GB
Co najmniej tydzień trzeba teraz czekać w warsztatach wulkanizacyjnych na wymianę opon letnich na zimowe. Wszystkiemu jest oczywiście winien sobotni śnieg.

- Dziennie obsługujemy mniej więcej od 30 do 40 klientów - mówi Piotr Bauer z centrum samochodowego przy al. Jana Pawła II.
Natomiast Jacek Michalski z warsztatu przy ul. Siedleckiej zauważa, że kobiety, które są bardziej przezornymi kierowcami, opony wymieniły już wcześniej. Teraz do zakładów przyjeżdżają głównie mężczyźni, wystraszeni pierwszym atakiem zimy.

W łódzkich warsztatach za wymianę opon na felgach stalowych przy rozmiarach kół od 13 do 16 cali zapłacić trzeba 50 - 70 zł, przy felgach aluminiowych 60 - 80 zł. Posiadacze dużych felg, powyżej 17 cali, muszą wydać ponad 100 zł.

Wideo

Komentarze 9

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

m
m

Jaki tydzień,jakie kolejki o czym wy piszecie,dziś byłem w warsztacie i od ręki mi wymienili opony.Cena 70zł na alu.

r
r

Ja kupiłem sobie całoroczne dembice navigator 2 i śmigają i latem i na śniegu dał sobie spokojnie rade.

t
tekst z auto świat

Koncerny z branży motoryzacyjnej zanudzają nas kolejnymi, rzekomo coraz bardziej ekologicznymi rozwiązaniami. Łączy je jedno - firmy mogą na nich zarobić miliony. O oponach całorocznych praktycznie się nie mówiTest opon zimowych . Nikt ich nie reklamuje, nie ma też kampanii medialnych, które promowałyby ich używanie. Gdyby stały się popularne, branża oponiarska straciłaby krocie!

Dla środowiska naturalnego i dla naszych kieszeni to, czy do auta kupimy cztery, czy może jednak osiem opon, ma olbrzymie znaczenie. Nasze tegoroczne testy wykazały, że ogumienie całoroczne wymaga pewnych wyrzeczeń, ale w codziennej eksploatacji nie jest gorsze od lansowanych sezonowych opon "zielonych". Jeśli ktoś zamierza zdecydować się na zakup jednego kompletu opon na cały rok, powinien pamiętać o dwóch rzeczach: po pierwsze, nie nadają się one do ostrej, sportowej jazdy, a po drugie, nie wolno oszczędzać przy ich zakupie.

G
Gość

a skąd taki pewnien jesteś jeszcze sie zdziwisz jak znuw zacznie sypac

G
Gość

Opony wielosezonowe są do duupy! Oszczędności są pozorne, a jeździ się kiepsko latem i zimą! Długa droga hamowania, słaba kierowalnośc, duże zużycie paliwa.
Wymiana całych kół 40PLN, a przełożenie opon na stali 70PLN. Wszystko z wyważeniem kontrolą ciśnienia itp..

G
Gość

To logiczne, że zima musiała nadejść i nadeszła. Teraz zastanawiam się kiedy założyć letnie aby znowu uniknąć kolejek. Chyba zaraz potem jak minie to szaleństwo.

G
Gość

Zima nie wróci co najmniej przez miesiąc jeszcze ;P

L
Loża Szyderów

Felga od 30 zł to pewnie taczką na gumowym kole jeździsz.

r
rts

Ja już od dawna kupuje całe koła, bo felga kosztuje na allegro od 30zł. Biorę lewarek 20min. i po sprawie. A nie kolejki i co pół roku 70zł za wymianę.

Dodaj ogłoszenie