Wspólny bilet łódzko - zgierski rodzi się w bólach...

  Wspólny bilet łódzko - zgierski rodzi się w bólach...

  Jacek Zemła

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Wspólny bilet łódzko - zgierski rodzi się w bólach...
  1/2
  przejdź do galerii
  Nie widać końca przymiarek do wprowadzenia nowej oferty taryfowej dla pasażerów podróżujących autobusami linii 6 i 51 pomiędzy Łodzią i Zgierzem. Od wielu już lat postulują oni, aby na tej trasie można było jeździć na jeden bilet, zamiast konieczności kasowania dwóch. W tym roku obydwa miasta przystąpiły do negocjacji, których celem miało być stworzenie tzw. biletu łódzko - zgierskiego ważnego w obydwu miastach, ale nie upoważniającego do dalszych przesiadek. Miał on być gotowy przed 1 września, tymczasem końca ustaleń nie widać.
  - Negocjujemy w tej sprawie od kilku miesięcy z Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi - mówi Iwona Boberska, kierownik Miejskich Usług Komunikacyjnych w Zgierzu. - Zostały przeprowadzone pomiary liczby pasażerów na obydwu liniach, księgowi rozliczyli koszty ich utrzymania. To ważne, bo linia 51 jest uruchamiana przez łódzkie MPK, a linia 6 przez nas. Ostatecznie ZDiT zaproponował podział wpływów ze wspólnego biletu w proporcji 60 proc.
  dla Łodzi i 40 proc. dla Zgierza. Jego cenę ustalono na 6 złotych, co wydaje się być nieatrakcyjne dla pasażerów, którzy nie będą się mogli z tym biletem przesiadać na inne linie ani w Łodzi, ani w Zgierzu. Dlatego chcemy wznowić negocjacje, przekonując partnerów z Łodzi do zmiany stanowiska.

  Tymczasem w autobusach 6 i 51 trwają żniwa dla kontrolerów. Najwięcej odwołań od mandatów, jakie wpływają do MUK w Zgierzu dotyczy właśnie problemów na tych trasach. Ludzie, którzy podróżują sporadycznie, np. w odwiedziny do bliskich w szpitalu, nie wiedzą o konieczności kasowania dwóch biletów (drugi na granicy miast). Dla niektórych jest kompletnie niezrozumiałe. Pasażerowie są zdezorientowani, bo w tramwajach 16 i 46 wystarczy skasować jeden bilet i już. Sypią się mandaty, a złośliwi twierdzą, że o to w tym wszystkim chodzi i tak naprawdę ani ZDiT, ani MUK nie są zainteresowani stworzeniem wspólnego biletu...

  Jak za taksówkę

  Bilet za 6 złotych nie zachęci nikogo do jazdy autobusem. To zaporowa cena!

  Zatrzymanie złodzieja

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  srutututu

  edek z krainy kredek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jak zwykle w polandii nic się nie da załatwić normalnie. Banda decydentów robi sobie jaja z pasażerów i tyle. Im się kasa na kontach zgadza, jaki mają interes i cel, aby cokolwiek cywilizować?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bardzo dobrze

  Stary Dziad (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Niech jeżdżą tramwajem. Jest ekologiczny.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W tej sprawie Pani Iwono B. karty rozdaje ZDiT...

  PO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  W tej sprawie Pani Iwono B. karty rozdaje ZDiT...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo