Wsparcie dla łódzkich przedsiębiorców: zwrot opłat za stoiska przy cmentarzach i obniżki czynszów

Piotr Jach
Piotr Jach
Łódź uruchamia program pomocy dla przedsiębiorców poszkodowanych epidemią koronawirusa. Od poniedziałku, 2 listopada, decyzją prezydent miasta Hanny Zdanowskiej, z urzędu zostaną podjęte działania mające na celu zwrot należności przedsiębiorcom zajmującym pasy drogowe pod łódzkimi cmentarzami.

Zwrot opłat za zajęcie pasa drogowego

Przedsiębiorcy, którzy wnieśli opłaty za miejsca handlowe pod cmentarzami, mogą na piśmie złożyć zgodę na uchylenie wydanej im decyzji o zajęciu pasa drogowego. Na stronie internetowej Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi można znaleźć następujący wzór takiego oświadczenia:

Miejscowość, data
Imię i nazwisko/nazwa firmy:
Adres:
NIP/PESEL:
Telefon:
Oświadczenie
Ja, niżej podpisany/podpisana oświadczam, iż w dniach 31.10.-02.11.2020 r. nie zajmowałem/zajmowałam pasa drogowego określonego w udzielonych mi zezwoleniach w celu handlu kwiatami i zniczami w rejonie łódzkich cmentarzy. W związku z tym wyrażam zgodę na uchylenie/zmianę wszystkich wydanych decyzji w zakresie dotyczącym wskazanego powyżej okresu.
Wniesioną opłatę proszę zwrócić na konto nr: (podać nr konta).

(Czytelny podpis)

Każdej osobie, której wydano taką decyzję, zwrócone zostaną pieniądze za zajęcie pasa w dniach od 31 października do 2 listopada. Osoby, które otrzymały decyzje na okres dłuższy, w tym samym trybie otrzymają zmienione decyzje, tak aby nie ponosiły strat za dni, w których cmentarze były zamknięte.

Od rana kontaktujemy się z przedsiębiorcami, aby poinformować ich o przygotowanych rozwiązaniach. Aby otrzymać zwrot środków, należy uzupełnić, podpisać oraz wysłać na adres Zarządu Dróg i Transportu (ul. Piotrkowska 173, 90-447 Łódź) oświadczenie. Zwrot przysługuje osobom, które nie zajmowały pasa drogowego w dniach 31.10.-02.11.2020 r.

Decyzja zostanie uchylona jeżeli okres zezwolenia w całości mieścił się w terminie 31.10.-02.11.2020 r. Natomiast jeżeli okres zezwolenia wykracza poza termin 31.10.-02.11.2020 r. decyzja zostanie zmieniona.

Oświadczenie należy przesłać listownie lub złożyć osobiście w siedzibie Zarządu Dróg i Transportu (korespondencję można składać do skrzynki znajdującej się w drugim wejściu budynku przy ul. Piotrkowskiej 173) lub wysłać za pośrednictwem platformy ePUAP. Wnioski złożone e-mailem będą skutkowały wezwaniem do uzupełnienia braków w postaci podpisu własnoręcznego lub elektronicznego.

Obniżki czynszu dla gastronomii i fitness

Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska jeszcze w ubiegłym tygodniu podjęła decyzję o obniżce czynszów do złotówki dla łódzkiej gastronomii i klubów fitness wynajmujących pomieszczenia od miasta. Wnioski o przyznanie takiej obniżki już można składać.

W listopadzie właściciele lokali gastronomicznych oraz klubów fitness i siłowni wynajmujący pomieszczenia pod prowadzenie działalności od miasta zapłacą tylko 1 zł czynszu za cały miesiąc. Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, tak jak w kwietniu i maju, chce pomóc właścicielom firm, którzy musieli - decyzją rządu - zamknąć lub ograniczyć swoją działalność gospodarczą.

Zainteresowani tą formą pomocy od miasta wnioski o obniżkę czynszu za listopad mogą składać do 16 listopada drogą elektroniczną do Zarządu Lokali Miejskich na adres e-mail: [email protected]. Informację na temat zasad przyznania bonifikaty oraz formularz wniosku który należy wypełnić, są do znalezienia na stronie internetowej Zarządu Lokali Miejskich. Szczegółowych informacji udzielają zaś pracownicy ZLM pod numerami telefonów: (42) 628 70 84, (42) 628 70 85 i (42) 628 70 86

Tak jak wiosną warunkiem uzyskania bonifikaty jest brak zaległości wobec miasta (m.in. w dotychczasowych płatnościach za czynsz, media czy w podatku od nieruchomości).

Łódź obniża czynsze dla gastronomii i fitness klubów w lokalach komunalnych:

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie