ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Wolna środa i długi wakacyjny weekend. Co robić 15 sierpnia...

(JED)

2018-08-14 07:05

2018-08-14 10:53

3 Komentarze
Dodaj komentarz

Wolna środa i długi wakacyjny weekend. Co robić 15 sierpnia w Łodzi [LISTA ATRAKCJI]

(JED)

2018-08-14 07:05

Od środy w mieście znów tzw. długi weekend. Przez pięć dni łodzianie i turyści odwiedzający nasze miasto będą mogli korzystać z kilkudziesięciu różnych propozycji, głownie plenerowych. W sumie od środy do niedzieli w całym mieście odbędzie się kilkadziesiąt imprez plenerowych. Oto pełna lista atrakcji.
1/4

(© Łukasz KAsprzak)

Coś dla miłośników starych tramwajów
W środę w starej zajezdni na Brusie będzie można oglądać kolekcję tramwajów pieczołowicie odnawianych przez Miłośników Starych Tramwajów.
– Będzie można do nas dojechać tzw. kanciakiem, czyli tramwajem 803, który kursował po linii zgierskiej – mówi Wojciech Źródlak z Klubu Miłośników Starych Tramwajów. – Będzie kursował z placu Wolności, kursy będą bezpłatne, za to moi koledzy będą rozdawać pamiątkowe bilety.

Zajezdnia będzie otwarta w godz. 12-17 podobnie jak znajdujący się po drugiej stronie ulicy Konstantynowskiej schron na Brusie. Tam będzie można obejrzeć wnętrze schronu, wystawy pamiątek, a także posłuchać opowieści o tym miejscu.
Zielona Łódź zaprasza o godz. 21 na projekcje filmów pod chmurką: w parku pomiędzy Lutomierską a Drewnowską w piatek „Va bank 2”, a w sobotę „Dzień Bastylii” i pokaz filmów krótkometrażowych związanych ze sztuką, a także plebiscyt na najlepszy polski film 15-lecia.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Wybory samorządowe 2018: znamy TERMIN. Kiedy Polacy pójdą do urn?

Park Źródliska i Park Śledzia
W środę w Parku Źródliska (od strony Palmiarni) na pikniku rodzinnym z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości wystąpi zespół Harnam. Impreza rozpocznie się o godz. 17.30, wstęp na nią jest bezpłatny. W niedzielę Izabela Kaczanowska poprowadzi spacer po Parku Staromiejskim (Śledzia) w ramach projektu poznawania historycznych fragmentów miasta.
W piątek Potańcówka - Potańcz Po Staremu-Raraszek, czyli impreza taneczna w Poleskim Ośrodku Sztuki (ul. Krzemieniecka 2a) o godz. 18.30 połączone z nauką krakowiaka.

Kino w plenerze
Piątek (17 sierpnia) i sobota (18 sierpnia) o godzinie 21:00 na terenie parku (pomiędzy ulicą Lutomierską, a Drewnowską) odbywać się będą projekcje filmów. W repertuarze 18 filmów (do 1 września).
PROGRAM: Vabank II – 17.08 – godz. 21:00
Dzień Bastylii / pokaz shortów – 18.08 – godz. 21:00
Projekcjom towarzyszyć będą konkursy, prelekcje, wyświetlanie filmów krótkometrażowych związanych ze sztuką, a także plebiscyt na najlepszy polski film 15-lecia.

Park śniadaniowy
Sobota 18 sierpnia - 10.00-14.00 Park Śniadaniowy, Tubajka - kawiarnia w parku i Torebka w Cukierce - Bistro & Katering Dietetyczny w Parku Źródliska.
Na terenie zabytkowego Parku Źródliska została zorganizowana przestrzeń do zabawy, sportu, aktywności, relaksu i odpoczynku, a także stoły przy których będzie można zjeść sobotnie śniadanie. Dla spragnionych weekendowego relaksu zorganizowana zostanie strefa leżakowa i do piknikowania na trawie. W ofercie pyszne śniadania, animacje dla dzieci, sport dla dorosłych i dzieci, dużo niespodzianek!

Gimnastyka w parku
Sobota (18 sierpnia) Zajęcia Tai Chi i Qi Gong w Parku Poniatowskiego. Zapraszamy do udziału w bezpłatnych i ogólnodostępnych zajęciach Qi Gong. Można będzie poznać i spróbować praktyki pracy z energią oraz odnaleźć się w tych ćwiczeniach, które odświeżają ciało, pogłębiają oddech, wzmacniają ścięgnai kręgosłup. Wszyscy, których zainspiruje praktyka Qi Gong - będą mogli ją regularnie kontynuować uczestniczyć w zajęciach Akademii Chen Taijiquan i Qi Gong. Spotkania odbywają się w soboty Parku Poniatowskiego w pobliżu altanki od godz. 15 do 16.
Sobota (18 sierpnia) i niedziela (19 sierpnia) JOGA W PARKU zajęcia odbywać się będą w 3 parkach : soboty, godz.12.00, Park im. Poniatowskiego (polanka przy stawie) - niedziele, godz.10.00, Park Źródliska II (polanka za Muzeum Kinematografii) - niedziele, godz.13.00, Park na Zdrowiu (mapka z miejscem spotkań na wydarzeniu) Udział w zajęciach jest bezpłatny.


Niedziela (19 sierpnia) Przystanek Park Śledzia Zielona Łódź zaprasza do zatrzymania się na kilku przystankach związanych z historią miasta i różnym przeznaczeniem terenu dzisiejszego Parku Staromiejskiego. Start: przy zegarze słonecznym Czas i data: godzina 12:00 Prowadzenie: Izabel Kaczanowska Niedziela 19 sierpnia Koncert w Altanie 17.00, Park Źródliska I Dźwięki niezapisane, Kwartet jazzowy Jacek Namysłowski - puzon Michał Mościcki - kontrabas Agnieszka Gruszek - fortepian Piotr Papierski - perkusja

Piotrkowska
Piotrkowska Kameralnie (występ Dixie Friends) - 15 sierpnia, godz. 20.00 (pasaż Rubinsteina)
Stand-up Piotrkowska (występ Cezarego Jurkiewicza) – 16 sierpnia, godz. 21.00 (pasaż Rubinsteina)
Songwriter Łódź Festiwal (Henry no Hurry, Ms. Obsession) - 18 sierpnia, godz. 20.00 (woonerf - ul. 6 Sierpnia).
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Na następnych stronach zobacz wydarzenia kulturalne


1 »

Komentarze

(3)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Odgrzewane kotlety

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gość (gość)  •

Nic specjalnego Łódź niema do zaoferowania. A jest okazja do świętowania.

odpowiedzi (0)

skomentuj

500+

+1 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

łodzki menel! (gość)  •

nasrać sąsiadowi na wycieraczkę!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Piwko, grill to mój typ

+2 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Janusz (gość)  •

Piwko na świeżym powietrzu na działeczce, a nie szlajanie sie po śmierdzącym mieście.

odpowiedzi (0)

skomentuj