Wojskowe igrzyska. Szeregowy Jan Kałusowski zdobył brązowy medal!

Sukces łodzianina

Łódzki pływak, szeregowy – Jan Kałusowski z MKS Trójka został brązowym medalistą Wojskowych Światowych Igrzysk Sportowych odbywających się w Wuchan w Chinach.
W sztafecie, w konkurencji 4x100 m zmiennym czasem 3:37,44, razem z Radosławem Kawęckim, Konradem Czerniakiem i Kacprem Majchrzakiem, zajął trzecie miejsce. Brawa dla Janka i jego kolegów (ciekawe, czy oni są też szeregowcami, czy może mają wyższe szarże od łodzianina).
To nie jedyny medal, który wywalczyli Polacy w ostatnich dwóch dniach pływackiej rywalizacji. Radosław Kawęcki zdobył srebro na 200 m grzbietowym – 1:58,75, a brązowe medale wywalczyli: Kacper Majchrzak na 100 m dowolnym – 48,99, Alexandra Iwanowska na 200 m klasycznym – 2:33,03 i Alicja Tchórz na 50 m grzbietowym – 28,95.
Można powiedzieć, że pływacy - żołnierze spisali się na medal!
Łodzianka Paulina Piechota z UKS 190 uplasowała się na ósmym miejscu na dystansie 800 m dowolnym. Łodzianka wystartuje w Pucharze Świata w Doha, który rozpocznie się 7 listopada.
W ten weekend łódzcy zawodnicy będą walczyć w pierwszych zawodach Arena Grand Prix Polski w Oświęcimiu.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani