Wojna na Ukrainie. Stanisław Żaryn: Rosyjski imperializm nie zatrzyma się sam. Musi zostać zatrzymany

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
Stanisław Żaryn
Stanisław Żaryn Fot. Adam Jankowski / Polska Press
„Równie ważne jest jasne prezentowanie, kto w tej wojnie jest sprawcą, kto jest zbrodniarzem. Rosja nie tylko bowiem atakuje Ukrainę, ale również szerzy dezinformację, by utrudnić identyfikację napastników i zmyć z siebie odium sprawcy. Rosyjska agresja musi zostać zatrzymana. Rosyjskie kłamstwa kolportowane na cały świat muszą być ujawniane. Rosyjski imperializm nie zatrzyma się sam. Musi zostać zatrzymany – pisze w komentarzu dla polskatimes.pl Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Trwa agresja Rosji na Ukrainę. W czwartek 24 lutego nad ranem Rosja zaatakowała kraj, niszcząc obiekty infrastruktury wojskowej oraz budynki mieszkalne w różnych częściach Ukrainy. W kraju wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację. Ukraińcy stawiają opór barbarzyństwu Rosjan.

Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, w komentarzu dla polskatimes.pl podkreśla, że Rosja zaatakowała Ukrainę w 2014 roku. „Przez lata Rosja okupowała Krym oraz wschodnie tereny Ukrainy” – dodaje.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych zauważa, że „obecnie Rosja prowadzi wojnę, której celem jest zniszczenie państwa ukraińskiego w jego obecnym kształcie”. „Działania Rosji przeciwko Ukrainie są coraz brutalniejsze” – pisze. Stanisław Żaryn zauważa, iż „,mamy kolejne ofiary działań wojennych, coraz częściej bombardowane są cywilne obiekty, nawet szpitale”. Oceniał, że „działania wojsk rosyjskich mają na celu przełamanie oporu Ukraińców i zastraszenie społeczeństwa, by się poddało”.

Stanisław Żaryn zauważa, że „barbarzyńskie działania rosyjskich wojsk spotykają się z potępieniem całego świata”. Zwraca uwagę na rolę naszego kraju w tej sprawie. „Polska w różnorodny sposób wspiera władze Ukrainy, od kilku dni przyjmuje również masowo uchodźców uciekających przed rosyjską przemocą. Polska również działa na rzecz konsolidacji Zachodu, bowiem wspólna odpowiedź na działania Rosji jest kluczowa, by rosyjską agresję zatrzymać” – podkreśla.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych zwraca uwagę na fakt, że „równie ważne jest jasne prezentowanie, kto w tej wojnie jest sprawcą, kto jest zbrodniarzem”. „Rosja nie tylko bowiem atakuje Ukrainę, ale również szerzy dezinformację, by utrudnić identyfikację napastników i zmyć z siebie odium sprawcy” – pisze.

Dodaje, że „rosyjska agresja musi zostać zatrzymana”. „Rosyjskie kłamstwa kolportowane na cały świat muszą być ujawniane” – podkreśla.

„Rosyjski imperializm nie zatrzyma się sam. Musi zostać zatrzymany” – pisze Stanisław Żaryn dla polskatimes.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie